בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סמל ראשון אביהוא קינן שנהרג ברצועה הובא למנוחות 
 
 
חדשות נענע

נטמן בבית העלמין ביישובו שילה; 6 חיילים נפצעו, אחד קשה, בפעולה באל-בורייג'; כן נהרגו שני בכירי חמאס וג'יהאד, ופעוטה פלסטינית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
פלסטינים עם בגדיו המוכתמים בדם של דיאב שווייקי (רויטרס)
 פלסטינים עם בגדיו המוכתמים בדם של דיאב שווייקי (רויטרס)   
סמ"ר אביהוא קינן (22) משילה, לוחם סיירת גבעתי שנהרג אתמול בפעולת צה"ל במחנה הפליטים אל-בורייג', הובא למנוחות אמש בבית העלמין ביישובו.

שישה לוחמים מסיירת גבעתי ומיחידת הכלבנים של צה"ל נפצעו בפעולה קרקעית במחנה הפליטים אל בורייג' ברצועת-עזה. שלושה מהחיילים נפצעו באורח בינוני ושלושה נפצעו קל. בין הפצועים קל גם מפקד הסיירת.

בפעולה, שנועדה לעצור את ראש הג'יהאד האיסלאמי במחנה, חוסלו פעיל החמאס הבכיר, מוחמד עקל, וחבר הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, נור אבו ערמאנה. בתום הפעולה יצאו הכוחות, שהסתייעו בכלים משוריינים ובמסוקים, ממחנה הפליטים.

הפלסטינים דיווחו כי מאש צה"ל במקום נפצעה אנושות גם ילדה בת שלוש, דינה עיסא, שמתה מאוחר יותר מפצעיה. שמונה פלסטינים נוספים נפצעו בפעולה. המבוקש שהיה מטרת הפעולה, פארס שאהין, לא היה כלל בביתו. במהלך הפעולה נורה טיל לעבר הבית ובסיומה הוא נהרס.

בפעולה המשולבת השתתפה גם יחידת הכלבנים של צה"ל, ואחד מחייליה הוא בין הפצועים. הכלב שאיתר את המבוקש במקום נורה למוות.
 

שני מבוקשי ג'יהאד חוסלו בחברון

בפעולה אחרת הלילה בחברון חוסלו שני מבוקשים בכירים של הג'יהאד האיסלאמי. כוח מיוחד של הימ"מ כיתר בצריף בו הסתתרו שני מפקדים של הארגון באזור חברון. אש נורתה לעבר הכוח, אשר השיב בירי והרג את שני הבכירים, דיאב שווייקי ועבד אל-רחים ת'לאחמה.

אחיו של שוויקי שהיה בבית נפצע קשה מהירי. הוא פונה לטיפול בבית חולים בישראל ובהמשך יועבר לחקירה בשב"כ. בסריקות שנערכו במקום לאחר התקרית, נמצאו רובים, אקדח ורימוני רסס.

שווייקי (26) היה מפקד הארגון בחברון ות'לאחמה (29) היה מפקד הג'יהאד בכפרי האזור. יצויין כי בחודשיים האחרונים הרג צה"ל את ארבעת המפקדים הבכירים של החמאס ואת ארבעת המפקדים הבכירים של הג'יהאד האיסלאמי בחברון.

בכפר סילת א-דהאר הרס כוח צה"ל את ביתו של מחבל שניסה לבצע פיגוע התאבדות בישראל בחודש שעבר. עמאר סובחי מוסא נעצר זמן קצר לפני ביצוע הפיגוע.

בפעילות הכוחות הלילה ברחבי הגדה נעצרו שמונה מבוקשים, שישה מהם בחלחול שמצפון לחברון ושניים בשכם. במקרה אחר הלילה נורתה אש לעבר כוח צה"ל ממערב לג'נין. איש לא נפגע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by