בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פגישת ברק- קלינטון: הנושאים שעל סדר היום 

פגישת ברק- קלינטון: הנושאים שעל סדר היום

 
 
חדשות  נענע

הנסיגה מלבנון, הערוץ הפלסטיני, הערוץ הסורי, שדרוג היחסין בין שתי המדינות ויחסי ישראל סין יהיו הנושאים שיעמדו במרכז הפגישה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בפגישה ביום שלישי בין נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, לבין ראש הממשלה, אהוד ברק, יועלו חמישה נושאים מרכזיים. עיתון הארץ מדווח כי ברק שוקל עדיין אם לבקש מארה"ב סיוע ביטחוני מיוחד לקראת יציאת צה"ל מלבנון.

הנושאים העומדים על סדר היום הם:

לבנון: ברק יבקש מקלינטון גיבוי ותמיכה אמריקנית בתוכנית הנסיגה מדרום לבנון, על פי החלטת מועצת הביטחון 425. ברק יבקש שארה"ב תנהל את המגעים עם חברות מועצת הביטחון של האו"ם לגיוס תמיכתן בנסיגה הישראלית, לשיגור כוח או"ם לאו"ם בדרום לבנון ויצירת חזית לחץ מול סוריה לריכוך התנגדותה למהלך.

הערוץ הפלסטיני: הממשל רוצה לנצל את שארית כהונתו של קלינטון כדי לתת דחיפה לערוץ הפלשתיני. קלינטון עתיד לדרוש מברק התחיבות להאצת המשא ומתן עם הפלסטינים, במטרה להביע להסכם המסגרת על הסדר הקבע עד לתאריך היעד במאי. על פי הדיווחים ברק מתכוון להשקיע כעת את מירב האנרגיה בהשגת הסכם המסגרת, בו תכיר ישראל בהקמת מדינה פלסטינית בספטמבר ויסוכמו קווי הגבול. נושא ירושלים והפליטים יידחה בינתיים.

סוריה: העמדה הישראלית הרשמית היא כי דלת ההזדמנויות לשלום עם סוריה עדיין פתוחה, אך מאז פסגת קלינטון אסד בג`נבה אין התקדמות. מקורות ישראליים מעריכים שברק רשם לטובתו נקודות זכות בוושינגטון בשל הסכמתו לעכב יציאה מיידית מלבנון לקראת אפשרות של התקדמות כלשהי בערוץ הסורי.

שדרוג אסטרטגי: ברק עומד להעלות בפגישה את רעיון חתימת הסכם אסטרטגי חדש בין ישראל לארה"ב, שיבטא עליית מדרגה ביחיס שתי המדינות. ברק עומד לבדוק שוב את החלופה של חתימת ברית הגנה בין שתי המדינות, יוזמה שמקדם מרטין אינדיק, שגריר יארה"ב בישראל.

סין: קלינטון צפוי להביע בפני ברק את התנגדות האמריקנים לעסקת הנשק המתוכננת בין ישראל לסין, הכוללת מכירת מטוסי התרעה "פאלקון". עמדת ישראל היא שישראל רגישה לעמדה האמריקנית ותביא אותה בחשבון לפני קבלת ההחלטה על העסקה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by