בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה נסיעתם של פקחי הנשק לאיראן 
 
 איראן ביקשה ``להתכונן`` לביקור (רויטרס)   
 
חדשות נענע

וזאת משום שאיראן ביקשה "להתכונן" לביקור; אתמול מסרו דיפלומטים בווינה כי מתקן נוסף להעשרת אורניום התגלה באיראן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נדחתה במספר ימים נסיעתם של פקחי הנשק של האו"ם לאיראן. היום (שישי) הודיעה דוברת הוועדה לאנרגיה אטומית, מליסה פלמינג, כי "ממשלת איראן ביקשה לדחות את הביקור כדי להתכונן". הפקחים של הוועדה הבינלאומית לאנרגיה אטומית היו אמורים לצאת ביום ראשון מווינה, אך כעת נראה שיציאתם תידחה עד לסוף השבוע הבא.

דיפלומטים בווינה מסרו אתמול כי הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מצאה באיראן עקבות למתקן נוסף להעשרת אורניום. הדיפלומטים אמרו כי הממצאים נחשפו על ידי פקחי הסוכנות לאנרגיה שחיפשו אחר עדות לתכניות נשק גרעיני. לדבריהם, כמויות קטנות של החומרים נמצאו בתחנת הכוח קאלאי. מוקדם יותר השנה מצאו פקחים של האו"ם חלקי אורניום מועשרים במפעל בנאטאנז, כ-250 ק"מ מדרום לטהראן.

המתקן החדש התגלה כחודש בלבד לפני פקיעת מועד האולטימטום שניתן לאיראן לחשוף את תוכנית הגרעין שלה או להוכיח שאין לה תוכנית סודית לייצור נשק גרעיני. דוברת הוועדה לאנרגיה אטומית, מליסה פלמינג, לא אישרה או הכחישה את דברי הדיפלומטים. היא אמרה כי הסוכנות מתמקדת כעת באולטימטום שניתן לאיראן.

בתוך כך, שר החוץ האיראני, קמל חרזי, אישר אתמול כי לאיראן יש יכולת להעשיר אורניום אולם טען כי אין ברשותה את הטכנולוגיה המאפשרת ייצור נשק גרעיני מן האורניום המועשר. חרזי גם אמר כי אין בכוונת איראן נלטוש את תוכניות הגרעין שלה.

לדבריו, "לא, אין לנו את היכולת ליצור נשק גרעיני. ברשותנו הטכנולוגיה להעשיר אורניום. יש הבדל בין היכולת להעשיר אורניום הדרוש למפעל הכוח לבין הטכנולוגיה הדרושה לייצור פצצה". חרזי אמר עוד כי טהראן מוכנה לשאת ולתת על פיקוח הדוק יותר של הסוכנות לאנרגיה אטומית של האו"ם, אולם "הבעיה היא שהאמריקנים סבורים שזה לא מספיק".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by