בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
15 שנות מאסר למנהל "בית השנטי" לשעבר 
 
 ניצל את מעמדו (מתוך: אתר בית השנטי)   
 
חדשות נענע

עובדיה גרשוני הורשע באונס נערה הסובלת מפיגור שכלי; ביה"מ: מעשיו שצריכים להימצא ברף הגבוה בסולם הענישה; חשוד במעשה נוסף

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר היום (רביעי) 15 שנות מאסר בפועל על עובדיה ``דינו`` גרשוני, מנהלו לשעבר של מעון בית השנטי בתל אביב, שהורשע באונס נערה הסובלת מפיגור שכלי. הוא נעצר אמש שוב לאחר שהתקבלה במשטרה תלונה נוספת מנערה בת 16 שלטענתה ביצע בה מעשים מגונים.

גרשוני (64) הורשע באונס, בביצוע מעשים מגונים ומעשי סדום בנערה הסובלת מתסמונת נדירה, הגורמת לה, בין היתר, להתנהגות מינית בוטה. הוא נהג לצפות עמה בסרטים פורנוגרפיים, ולאחר מכן ביצע בה את זממו. בית המשפט קבע כי גרשוני הכיר את מגבלותיה של הנערה, בעיקר בתחום המיני, וניצל אותן לרעה.

בגזר הדין נכתב כי "ברור שעבירות מין המבוצעות בקטינה המוגבלת בשכלה, צריכות להימצא ברף הגבוה בסולם הענישה". גרשוני, נטען בגזר הדין, ניצל את מעמדו "מתוך אטימות מצדו של מי שחובתו לפרוש כנפיו על הקטינה ולגונן עליה". עוד נכתב כי הוא "הפר את האמון המובן מאליו שנתנה בו הקטינה. מי שאמור היה להיות ידיד ומגן, הפך להיות אויב שרמס את חירותה האישית של הקטינה, את כבודה ואת האוטונומיה שלה".

בית השנטי הוקם בשנת 1984 והוא משמש כמקלט לבני נוער במצוקה. אלפי נערים ונערות שהו במוסד מאז הוקם. השופטים קבעו בזמנו כי גרשוני ניצל את קרבתה ואהבתה של המתלוננת ואת אמונה בו, כדי לבצע את זממו. לאחר חשיפת הפרשה, השעה גרשוני עצמו מניהול בית השנטי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by