בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למרות האזהרות: 50 אלף ישראלים יגיעו בחגים לסיני 
 
 ``מסכנים את עצמם``. אתר צלילה בסיני (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המטה ללוחמה בטרור: "הישראלים שם מסכנים את עצמם"; השב"כ לא מאשר ל"ארקיע" להפעיל טיסות לשארם א-שייח'; הנהירה נמשכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השב"כ אינו מאשר לחברת ארקיע לחדש את טיסותיה לשארם א-שייח', המטה ללוחמה בטרור ממשיך להזהיר את הישראלים מביקור במקום, אולם הנהירה לסיני ממשיכה. כ-50 אלף ישראלים, צעירים, מבוגרים ומשפחות שלמות, יבלו את החגים במצרים.

לפני כמה שבועות, בעקבות הביקוש הגדול, החליטה חברת "ארקיע" לחדש את טיסותיה לשארם א-שייח', שנפסקו לפני שלוש שנים עם פרוץ האינתיפאדה. בהודעה שפרסמה החברה לפני מספר שבועות נאמר כי "כל הגורמים אישרו את חידוש הטיסות בקו לשארם א-שייח'". עתה מתברר כי השב"כ אינו מאשר זאת בגלל מחלוקת על מספר אנשי הביטחון הישראלים החמושים, שיוכלו לפעול בנמל התעופה.

הטיסה הראשונה של חברת ארקיע מתוכננת ל-10 באוקטובר, ערב סוכות. הטיסות אמורות להימשך כל עוד יהיה להן ביקוש. דוברת ארקיע אישרה אתמול כי השב"כ מתנגד לחידוש הטיסות, אך הוסיפה כי "אנו מקווים שכל הבעיות תיפתרנה בקרוב ונוכל להפעיל את הטויסות כמתוכנן". בארקיע מעריכים כי אם יאושר הקו, יהיו לו ביקושים גבוהים.

ובמקביל גם המטה ללוחמה בטרור מזהיר מפני ביקורים בסיני. "חשוב שעשרות אלפי ישראלים, שמתכוונים לבקר בחגים בסיני, יידעו שהם מסכנים את עצמם. אנו ממליצים לציבור להימנע מכל ביקור או שהייה שם", אמרו אמש גורמים במטה ללוחמה בטרור.

"האזהרה היא בגדר המלצה בלבד ואין לנו סמכות חוקית למנוע מישראלים לצאת מסיני. הבעיה היא שאנשים רואים את סיני כמפלט בשל הקרבה הגיאוגרפית והסכמי השלום, והרבה אנשים לא חושבים שיש שם איום. חשוב שיידעו שלהערתנו יש סיכון למטיילים בסיני", הוסיפו הגורמים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by