בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ניגריה: התקבל ערעורה של האישה שנידונה למוות בסקילה  
 
 ``ניצחון של החוק``. לוואל ובתה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

המשפט עורר עניין רב ברחבי העולם וגרם נזק תדימיתי חמור לניגריה; סניגורה של האישה: זהו ניצחון של הצדק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט האיסלאמי לערעורים בניגריה קיבל היום (חמישי) את ערעורה של אמינה לוואל, בת 30, אם חד הורית, שנידונה לפני כשנה וחצי למוות בסקילה. העונש נגזר על האישה בשל קיום יחסי מין מחוץ למסגרת נישואים. השופטים קבעו שלאמינה לוואל לא ניתנה הזדמנות הוגנת להגן על עצמה.

המשפט עורר עניין רב ברחבי העולם וגרם נזק תדימיתי חמור לניגריה. תחרות מיס עולם שהיתה אמורה להתקיים בניגריה בסוף השנה שעברה, בוטלה ונערכה לבסוף בלונדון. ארגוני זכויות אזרח מכל רחבי העולם גינו את העונש וקראו להחרמת המדינה.

ניגריה, המדינה המאוכלסת ביותר ביבשת אפריקה, מאפשרת למחוזות בהם רוב מוסלמי, להנהיג מערכת משפט וענישה המתבססת על חוקי השריעה. תושבי ניגריה הנוצרים מתנגדים לחוקים אלה, ועונשה של האם החד הורית עורר עימותים קשים בין המוסלמים לנוצרים.

"זהו ניצחון של החוק, זהו ניצחון של הצדק, זהו ניצחון של זכויות האזרח", אמר סניגורה של לוואל, האובה איברהים. לוואל היא האישה השניה שנידונה לעונש סקילה באבנים על קיום יחסי מין מחוץ לנישואים. האישה הראשונה, ספייה חוסייני, נמצאה זכאית בבית המשפט לערעורים לפני כשנה וחצי, ממש עם הינתן גזר דינה של לוואל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by