בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ה"קוורטט" לפלסטינים: הפסיקו מיד פעילות ארגוני הטרור 
 
 מטילים על הפלסטינים את האחריות לפגיעה בתהליך השלום (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בי-ם "רואים בחיוב" את ההודעה; נציגי הרביעיה האשימו את הפלסטינים בפגיעה בתהליך השלום; קראו לישראל להפסיק הבנייה בהתנחלויות; ענאן: שני הצדדים צריכים להתאמץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מקורות בירושלים מסרו היום (שבת) ל'קול ישראל' כי הם רואים בחיוב את הודעת הקוורטט בניו יורק הקוראת לפלסטינים לנקוט בכל האמצעים הדרושים להפסקת האלימות. עוד נמסר מי-ם כי מההודעה עולה שניתן לראות שהעולם מאוחד בדרישתו מהרשות הפלסטינית להילחם בטרור.

בהודעה שפרסמו אתמול נציגי ארה``ב, רוסיה, האיחוד האירופי והאו``ם, נאמר כי ``חברי הקוורטט מגנים את פיגעי הטרור האכזריים באוגוסט ובספטמבר. אנחנו קוראים לפלסטינים לנקוט בצעדים מיידים ונחושים נגד ארגונים המתכננים התקפות אלימות``.

עם זאת, חברי הקוורטט גם קוראים לישראל להפסיק את הבנייה בהתנחלויות. בפגישה השתתפו מזכיר המדינה האמריקני, קולין פאוול, שר החוץ הרוסי, איגור איבאנוב, מזכ"ל האו"ם, קופי ענאן והממונה על מדיניות החוץ של האיחוד האירופי, חוויאר סולאנה.

ענאן אמר בתום הפגישה כי ישראל והפלסטינים חייבים לפעול יחד כדי לקדם את מפת הדרכים. עם זאת, הוסיף כי שני הצדיים לא יכולים להיחלץ "מן הביצה" ללא עזרה מן החוץ, אולם גם הקהיליה הבינלאומית לא הוכיחה עד כה כי היא מסוגלת לקדם את תהליך השלום.

שר החוץ סילבן שלום, נשא שלשום נאום חריף בפני האסיפה הכללית של האו"ם, בו תקף את ערפאת והטיל עליו את האחריות לכשלון המשא ומתן המדיני. שרון כינה את ערפאת "אחד מסמלי הטרור של העולם" ואמר כי הוא אחראי באופן ישיר לאירועי הטרור נגד ישראל.

שלום הוסיף, כי בעשר השנים שעברו מאז שערפאת התחייב לנטוש את דרך הטרור, נהרגו בישראל 1,126 בני אדם ונפצעו אלפים אחרים ב-19 אלף התקפות טרור. שלום קרא למדינות החברות באו"ם לנקוט צעדים מעשיים שיביאו לניתוק כל מקורות המימון של ארגוני הטרור. "המאמצים הדיפלומטיים במזרח התיכון נמצאים כעת בהשהייה, בעקבות כשלונם של הפלסטינים להשתלט על החמאס", הדגיש שר החוץ.

הוא קרא למנהיגי סוריה, לבנון, איראן והעם הפלסטיני, לנטוש אחת ולתמיד את העוינות כלפי עם ישראל ולהצטרף למאבק "לטובת עתיד טוב יותר לילדינו".
 

שלום: נתייעץ עם הממשל לפני שנחליט לגרש את ערפאת

לפני נאומו באו"ם נפגש שלום עם קולין פאוול, שאמר לו כי "הדרך הטובה ביותר להתמודד עם יאסר ערפאת, היא לבודד אותו".

מזכיר המדינה הודה בפני שלום כי "ארה"ב ניסתה תחילה לדבר עם ערפאת, אך מהר מאוד התברר שאי אפשר לשאת ולתת איתו". עם זאת אמר כי "לא הקיץ הקץ על מפת הדרכים וכי יש לפעול על פיה". הוא פנה לישראל בבקשה לנקוט בזהירות בפעולותיה.

השר שלום ציין בפני פאוול כי מפת הדרכים "לא מתה" והבטיח כי ישראל תתייעץ עם ארה"ב לפני שתקבל החלטה לגרש את ערפאת. הוא ציין עוד כי "ערפאת לוקח את ישראל הרבה יותר ברצינות מאז החלטת הקבינט לסלקו וכעת הוא מנסה למנוע התקפות על ישראל מחשש לגורלו".

על אבו עלא, המיועד לראשות הממשלה הפלסטינית, אמר השר שלום כי ישראל תצטרך לבחון את מעשיו. לדבריו, רק אם יינתנו לראש הממשלה הפלסטיני אבו עלא סמכויות, ניתן יהיה לעבוד איתו. אולם הוא הוסיף כי "אני לא מאמין שערפאת יסכים להעביר לו סמכויות ולאבד את מוקדי הכוח שלו. הבעיה היא שאיני רואה מנהיג פלסטיני מתון צומח כל עוד ערפאת באזור".

שלום הוסיף שבשיחות פרטיות מנהיגים פלסטינים מודים שערפאת הוא אסון. "הוא חושב שהוא סלאח א-דין שיכריע את ישראל באמצעות שימוש בטרור".

שלום התייחס גם למחלוקת בין ישראל לארה"ב בעניין גדר ההפרדה, ואמר כי הדרך היחידה להמשיך את התהליך המדיני היא באמצעות בניית גדר. פאוול השיב כי מדובר בנושא קשה וכי יש עם ישראל הבנות בנושא, ברומזו לסיכומים עם דב ויסגלס, שהגדר לא תיבנה באזורים שבמחלוקת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by