בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
3 מתנחלים שובתים רעב במחאה על מעצר פדרמן 
 
 מוחזק בהפרדה מחשש לחייו. נועם פדרמן (ערוץ 1)   
 
חדשות נענע

שלושת העצורים בפרשת מחתרת "בת עין" מוחים על תנאי מעצרו של פעיל הימין הקיצוני; בימ"ש קבע כי נעם פדרמן מהווה סכנה ממשית

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלושת העצורים ממחתרת "בת עין" פתחו היום (שישי) בשביתת רעב, במחאה על תנאי המעצר הקשים של פעיל הימין נועם פדרמן. השלושה הם ירדן מורג, עופר גמליאל ויוסף בן ברוך, אשר כלואים בבית הכלא "איילון" ברמלה.

פדרמן עצמו פתח בשביתת רעב לפני ארבעה ימים, במחאה על מעצרו. הוא נתון במעצר מנהלי בכלא "אשמורת" שבשרון, ומבקש לעבור לכלא הסמוך יותר לעיר מגוריו, חברון. משירות בתי הסוהר נמסר כי פדרמן מוחזק בהפרדה מחשש לביטחונו.

בית משפט המחוזי בירושלים אישר אמש את צו המעצר המינהלי, שהוציא שר הביטחון לפעיל הימין הקיצוני, נעם פדרמן. נשיא בית המשפט, השופט יעקב צמח, אמר כי בפעילותו של פדרמן יש סכנה של ממש, וכי הצו המינהלי הוא הצעד היעיל היחיד למניעת הסכנה. צו המעצר הוא לחצי שנה.

השופט צמח ציין, כי ניכר שפדרמן הוא המוח והרוח החיה מאחורי ביצוע פעולות טרור נגד פלסטינים. "הנימוק העיקרי", כתב השופט על החלטתו, "הוא פעולות מהעת האחרונה, שמלשמוע אותן תצילנה אוזני". השופט קבע את עמדתו, לאחר שעיין בחומר חסוי שהציגה בפניו פרקליטות המדינה, וגם שמע את טענותיו של פדרמן על כך שהשב"כ מתנכל לו כבר שנים רבות.

עם זאת, המליץ השופט בפני שירות הביטחון ושירות בתי הסוהר להקל את תנאי מאסרו של פדרמן, לאשר לו להתפלל במניין, להשתמש בטלפון ולטייל. פרקליטו של פדרמן הודיע, כי הוא מתכוון לערער על ההחלטה לבית המשפט העליון.

פדרמן הוא תושב חברון, ונעצר בחשד שסיפק את חומרי החבלה לשאר חברי מחתרת "בת עין", אשר שלושה מהם הורשעו לפני כשבוע בעבירות של ניסיון לרצח והחזקת נשק.
 

זליגר מהמחתרת היהודית יישאר במעצר עד תום ההליכים

 
בית משפט מחוזי בירושלים החליט אמש להותיר את שחר דביר זליגר במעצר עד תום ההליכים נגדו.

בקביעתו אמר השופט, כי די בראיות לגבי החזקת שמונה לבני חבלה, שאותן העביר זליגז ליצחק פס ולמתתיהו שבו, כדי להותיר אותו במעצר.

נגד זליגר הוגש לפני כשבוע כתב אישום באשמת חברות במחתרת היהודית. בכתב האישום מופיעים שבעה סעיפים, בהם: חברות בארגון טרור, גניבת רובה M16 מחייל לביצוע פיגועים, נסיון לשכנע אדם נוסף להשתתף בפיגועים נגד פלסטינים, סיוע בהסתרת אמצעי לחימה, והלנת שניים מחברי המחתרת בביתו של זליגר לאחר שביצעו את אחד הפיגועים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by