בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טייסי המסוקים מחתימים על עצומה נגד-סרבנות 
 
 טייסי המסוקים נחלצים להגן על כבוד החיל   
 
חדשות נענע

יממה לאחר שהופץ מכתב הטייסים הסרבנים, הופצה עצומה נגדית; במכתב נאמר, שאין זה לגיטימי להשתמש בכנפי הטיס להצהרות פוליטיות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
יממה לאחר שהופצה בכלי התקשורת עצומת "הטייסים הסרבנים", התאגדה קבוצה של טייסי מסוקי קרב במילואים, כדי לצאת נגד טייסי המילואים, שמסרבים לבצע פעולות בשטחים.

טייסי המסוקים הכינו עצומה משלהם, שבה נכתב, כי יש להם אמון מלא במערכת הצבאית, ובפקודות שהם מקבלים ממפקדיהם. החותמים הפיצו את מכתבם בקרב טייסים בחיל, ומאות חותמים עליו.

בעצמה נגדית זו מצהירים הטייסים, כי כי פעולות חיל האוייר נעשות תוך הקפגה על טוהר הנשק, גם כאשר הדבר מסכן את החיילים עצמם. לדבריהם, הם מבצעים את פעולות צה"ל בשטחים, מתוך הבנה שישראל נמצאת במלחמה וכי אם לא יבצעו את הפקודות המוטלות עליהם, ייפגעו חפים מפשע רבים בצד הישראלי.

במכתב קובלים טייסי המסוקים על האופן שבו הביעו הטייסים הסרבנים את עמדתם הפוליטית, בחסות כנפי הטיס שלהם. לדבריהם, בחיל משרתים חיילים בעלי דעות פוליטיות מגוונות, אך אין הם רואים בעצומת הסרבנים דרך לגיטימית להביע דעות אלה.

מפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ, הורה היום להשעות לאלתר משירותם את תשעת הטייסים אשר נמצאים עדיין בשירות פעיל, אשר חתמו על מכתב הסרבנים של הטייסים. במכתב, שנשלח למפקדי הבסיסים בהם משרתים הטייסים, הורה מפקד החיל לזמן אותם לשיחות בירור עם מפקדיהם, ולהדיחם אם לא ישנו את דעתם. לדברי האלוף חלוץ, טייס שיחזור בו מסירובו יוכל לטוס רק באישור מפקד החיל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by