בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחת ארד תקבל דו"ח וינוגרד "עם השמטות קלות" 
 
 הנחת העבודה שעודנו בחיים. רון ארד    
 
חדשות נענע

כך הודיעה המדינה הבוקר, בתשובתה לעתירה שהגישה משפחתו של רון לבג"צ; רה"מ לא יכריע בסוגיית שחרור האסירים עד סוף השבוע הבא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשפחה מנסה למנוע שחרורו. מוסטפא דיראני (רויטרס)
 המשפחה מנסה למנוע שחרורו. מוסטפא דיראני (רויטרס)   
המדינה השיבה הבוקר (שישי) לעתירה שהגישה משפחת ארד לבג"צ, באומרה כי תמסור לידי בני המשפחה את דו``ח ועדת וינוגרד ``עם השמטות קלות`` מטעמי צנזורה. במקביל, הודיעה המדינה כי ראש הממשלה לא יכריע בסוגיית שחרור אסירים, במסגרת עסקה לחילופי שבויים, עד סוף השבוע הבא.

עוד נמסר כי אין בכוונת ראש הממשלה להביא בינתיים את העניין לממשלה או לוועדת השרים לביטחון, וכי הוא מוכן להפגש עם בני משפחת ארד שוב, לפני שתתקבל החלטה סופית בעניין ולאחר שיקבלו לידיהם את הדו"ח, במהלך השבוע הבא.

דובר מטעם המשפחה אמר לגלי צה"ל, כי אם הזמן שעומד לרשותם, עד קבלת ההחלטה בממשלה בנושא עסקת חילופי השבויים, הוא שבוע, למשפחה לא יישאר זמן לתמרון על פי הנתונים שבדו"ח.

ועדת וינוגרד הוקמה לפני כשנה כדי לבחון את הידוע עד כה על גורלו של הנווט השבוי, ולהמליץ על שינוי דרכי הפעולה בנושא, על מנת לפתור את חידת העלמו. היא קבעה כי הנחת העבודה בישראל היא שרון ארד עודנו בחיים, כל עוד לא הוכח אחרת. מסקנותיה הוגשו לפני יותר מחודש לצמרת המדינית והביטחונית, אך למרות הבטחותיו של ראש הממשלה למשפחה, היא טרם קיבלה את הדו"ח לידיה.

דוד, אחיו של רון, אמר אתמול כי במקום לקרוא את הדו"ח וליישם את מסקנותיו, מדינת ישראל קוברת אותו ומפקירה את רון. "ממצאי הוועדה אינם נוחים למערכת הביטחון", אמר דוד והוסיף כי המשפחה דורשת שלא יתעלמו מרון בעסקה המתגבשת לחילופי השבויים. "לי אין ספק שרון חי. אנחנו צריכים לעשות הכל כדי להחזיר אותו. הוא אח שלי", סיכם דוד.

בעתירה, שהוגשה נגד הממשלה, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל, דורשת משפחת ארד לקבל את הדו"ח מיד, עוד לפני שחרורו המתוכנן של מוסטפא דיראני.
 

המשפחה: אסור לשחרר את דיראני

 
ביום רביעי הגישה המשפחה תביעת נזיקין בסך 100 מיליון שקלים נגד דיראני בגין חטיפתו של רון ארד והנזק שגרם לו באותה עת.

המשפחה מבקשת למנוע את שחרורו של דיראני, במסגרת עסקה לחילופי שבויים, בטענה שמדובר באדם שהחזיק ברון במשך שנתיים והוא בעל ערך כקלף מיקוח, בעסקה עתידית לשחרורו של הנווט השבוי.

חן, אחיו של רון ארד, אמר לגלי צה"ל כי "אם אפשר לעשות עסקה בלי רון, אפשר לעשות עסקה בלי דיראני". הוא הוסיף כי "אם הכל התפוצץ על העניין, כנראה שדיראני מאוד חשוב ואסור לשחרר אותו".

בתוך כך הודיע ראש הממשלה, אריאל שרון, בראיונות לתקשורת, כי בידי ישראל קלפי מיקוח נוספים, פרט לדיראני ועובייד, שנועדו להשגת מידע על גורלו של רון ארד. על פי דיווחים בעיתונים השונים, מדובר בשני אזרחים לבנונים ובאזרח איראני, הכלואים בגרמניה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by