בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
רק בישראל תשס"ג 
 
 ספינת המדבר יצאה לדרך. גמל ישראלי גאה (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

מאחורי הטרור, מפת-הדרכים, האבטלה וקיצוץ הקצבאות, מסתתרים הסיפורים הקטנים וההזויים שנאספים בשולי החדשות; לפניכם עשרת הסיפורים המופלאים של השנה החולפת

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הגמל הזוהר דוהר

השנה החל מבצע חסר תקדים בכבישי הנגב, מבצע שזכה לשם הקוד "ספינת המדבר". במסגרת המבצע שעורר השתאות רבתי בכל רחבי הדרום וגם קצת צפונה משם, סומנו גמלים בסרטים זוהרים בניסיון למנוע תאונות דרכים בכבישים.

ועכשיו קצת ברצינות - צומת ערוער בנגב מכונה בפי השוטרים "צומת המוות" וזאת בשל כמות הגמלים הגדולה המשוטטת באזור חשוך זה בלילות. המשטרה מתקשה לעקוב אחרי בעלי הגמלים, ולהעמידם לדין בשל תאונות הדרכים להם הם גורמים. במשטרה מעריכים כי בנגב כ-5,000 גמלים שברובם הוברחו ברובם מלוב וממצרים ואינם מסומנים, במטרה למנוע מהמשטרה להגיע אל בעליהם.
 

ה"גופה" שתתה לשכרה

ורק הכבשה נותרה בודדה, ללא אהבה (לעמ)
 ורק הכבשה נותרה בודדה, ללא אהבה (לעמ)   
צעירים שבילו להנאתם בחוף "דוגית" במזרח הכנרת גילו להפתעתם גופת גבר, הצפה בשלווה במימי האגם. הצעירים נבהלו מאד והזעיקו את המשטרה. למקום הגיעו ספינות שיטור ימי, ניידות וצוללנים, בניסיון לאתר את הגופה.

במקביל, בני משפחה מחצור הגלילית גילו שאבי המשפחה, בן 57, נעדר. זאת לאחר לילה של שתייה לשכרה על שפת אגם הכנרת. זמן קצר לאחר מכן נפלט אדם אל חוף סמוך.

כעבור שעה קלה התברר כי ה"גופה" הצפה הוא האדם שנפלט אל החוף הוא אבי המשפחה. הוא שתה בלילה, נרדם במים, צף לאורך כל הלילה ונפלט לחוף בשעות הבוקר המוקדמות.
 

בואי לפה, כבשה טובה

שוטרי תנועה חשדו ברכב סובארו שנסע בזיגזג על כביש חוצה שומרון, בקטע שבין הישוב אורנית לעיר אריאל. כשהתקרבו השוטרים אל המכונית הם גילו מאחורי ההגה צעיר, אשר מגופו נודף ריח של אלכוהול והוא חובק כבשה בצורה מחשידה, המרמזת כי הוא בא עמה במגע פיזי חריג.

הצעיר, שסירב להציג רישיונות נהיגה, נלקח עם כבשתו לחקירה במשטרת מרחב שומרון שבאריאל, שם התברר כי אין לו בכלל רישיון נהיגה. הוא שוחרר בערבות של חבר המתגורר בשומרון, ואולם להפתעת השוטרים הוא סירב שחברו יסיע אותו עם הכבשה הביתה, אלא התעקש לנסוע עם כבשתו לבד.

הוא נדון לחמישה חודשי מאסר בפועל משום שנהג ללא רישיון. אבל זה עוד לא הכל. המשטרה החליטה להתערב לו גם בחיי האהבה. במשטרת מחוז שומרון ויהודה חקרו אותו גם על המגע עם הכבשה, מחשש שהאיש ביצע מגע מיני עם בעל החיים באופן שפגע בכבשה.
 
 

חתולה על גג פח לוהט ב"טדי"

הנאהבים והנעימים. שקע ותקע (אתר חברת החשמל)
 הנאהבים והנעימים. שקע ותקע (אתר חברת החשמל)   
שוטרי ירושלים גילו השנה טרנד חדש, כשהגיעו באחד מימי ראשון אל איצטדיון "טדי" בעיר. השוטרים הגיעו לחניון של האיצטדיון ונדהמו לגלות בחורה מתפשטת לאטה על מכסה מנוע של מכונית, ומסביבה עשרות גברים רוקדים, שרים, ומביעים את שמחתם בקולניות.

הושטרים ביקשו מן הקהל להתפזר, אולם הגברים לא ויתרו כל כך מהר. כמה מן הנוכחים תקפו את השוטרים, ואחת השוטרות נפצעה באורח קל. בחקירתם במשטרה סיפרו הארבעה כי מדובר בנוהג קבוע, וכי מדי לילה מתקיים במקום מופע תמורת תשלום.
 

שקע ותקע לא רצויים פה

לעובדי חברת החשמל אין בעיות אחרות כנראה, כי דווקא שקע ותקע, שתי הבובות החביבות המככבות בקמפיין החדש של חברת החשמל, הצליחו לעורר את זעמם. ועד החברה דורש להדיח את הבובות מתפקידן בטענה כי השימוש בהן בקמפיין נועד להחביא את עובדיה החרוצים של החברה, הסובלים מדימוי שלילי.

לטענת יו"ר ועד עובדי החברה המיועד, מיקו צרפתי, הנהלת חברת החשמל עשתה פרסומת שמחביאה את העובדים: "למה הם לא מראים אותנו מתרוצצים בשטחים, עובדים בתחנת הכוח באשקלון כשטילי 'קסאם' מסביב, עושים כל מאמץ כדי שיהיה חשמל?". עם זאת, צרפתי מודה שחברת החשמל סובלת מדימוי כוחני. "כולם שונאים אותנו, אפילו משפחתי וחבריי שונאים את חברת החשמל וטוענים שאנחנו שרלטנים".

ואם שקע ותקע עושים לכם דווקא נעים בעיניים, אתם יכולים להירגע. בחברת החשמל מבהירים שתקע ושקע לא הולכים לשום מקום. הם ימשיכו לככב, ואין כל כוונה לשלב את העובדים בתשדירים
 

הספריי הקטלני

חתול אחד, מתכונן למתקפה (רויטרס)
 חתול אחד, מתכונן למתקפה (רויטרס)   
פורים 2003. העיר אשדוד מכינה עצמה לצהול ולשמוח. רק בבית אחד, השמחה אינה שלמה. תושבת אשדוד נכוותה באורח קל כאשר מיכל ובו תרסיס צבע לפורים התפוצץ בידה בשעה שניסתה להשתמש בו לצבוע את שערו של בנה.

"רציתי לרסס את מכנסי הבן שלי בצבע ירוק", סיפרה האישה בראיון לגלי צה"ל. "השתמשתי בו לפי הוראות השימוש. היה רשום 'לנער טוב לפני השימוש'. בזמן שנעניתי ונשמעתי לכל ההוראות נשמע פתאום פיצוץ אדיר בבית. התרסיס התפוצץ כולו ביד שלי וכתוצאה מכך התעלפתי לדקה".
 

זהירות: חתול נושך מאחורייך

האם החתולים מזיקים לבריאות? אישה אחת מעכו סבורה שכן. סוהיר עווד, בת 40 מעכו, בילתה עם משפחתה בהפנינג הקיץ בנהריה. בעודם אוכלים בשרים על האש, תקף את סוהיר אחד מחתולי הרחוב במקום. זוהיר לא התרגשה והמשיכה בארוחה.

אולם אז הגיעה לביתה, חשה חולשה כללית, וגילתה כי רגלה התנפחה מאד. היא פנתה לרופאת המשפחה, ובסופו של דבר הגיעה לבית החולים בנהריה, שם התברר כי ברגלה התפתח זיהום חמור מאד.

בתחילה חשבו הרופאים כי נשיכת החתול גרמה לכלבת. ולכן, הופנתה סוהיר לניתוח בה הוצאו הרקמות הנגועות, שננשכו על ידי החתול. כמו כן קיבלה סוהיר חיסון נגד כלבת. אולם למרות זאת, הזיהום בבלטות הלימפה המשיך להתפתח, וסוהיר קיבלה טיפול אנטיביוטי נרחב. מצבה של סוהיר משתפר, אולם סאת ייסוריה לא תמה. עליה לעבור ניתוח נוסף, כדי לסגור את פצעי הנשיכה.
 

ערפאת, ברית מילה כבר עשית?

ממשלת ישראל טרם החליטה על הדרך הנכונה להתייחס לערפאת, אבל לאישה אחת יש פתרון. היא הגיעה למתחם המוקטעה ברמאללה, ולנגד עיניה מטרה אחת – לבצע בערפאת ברית מילה.

האישה, בת 45, הגיעה למחסום קלנדיה והחנתה שם את רכבה. היא עברה את המחסום, והחלה לצעוד לעבר רמאללה. חיילי צה"ל מצאו את האישה ליד מתחם המוקטעה, כשבכוונתה להיכנס פנימה לפגוש את יו"ר הרשות. חיילי צה"ל העבירו את הידיעה לרשות הפלסטינית דרך משרדי התיאום והקישור. שוטרי הרשות עצרו את האשה, והעבירו אותה לידיהם של שוטרי מחוז ש"י.
 

משיח לא בא, בינתיים

שדות קנאביס לנצח, והכל בחסות משרד החקלאות (אילוסטרציה)
 שדות קנאביס לנצח, והכל בחסות משרד החקלאות (אילוסטרציה)   
האיש על החמור הלבן לא נותן סימנים לבואו הקרוב, ומצוקת מקומות הקבורה בישראל גדלה. בפתח תקווה, אם המושבות, חשבו על פתרון ייחודי. הם מתכוונים לבנות בבית העלמין 26 מגדלים, שבכל אחד מהם מקום ל-9,000 קברים. המגדלים יהיו בני ארבע קומות, ובכל קומה יהיו שני מפלסים של קבורה, כך שמדובר למעשה בשמונה קומות של קברים. בכל בניין יהיו מעלית ותחנת מידע ממוחשבת שבאמצעותה אפשר יהיה לאתר בקלות את מקום הקבר. המגדלים יהיו מכוסים בצמחייה מצדם החיצוני, כך שייראו כמו גבעות ירוקות.

על פי נתוני חברה קדישא, בתוך מספר חודשים לא יהיו עוד חלקות קבורה פנויות בבית העלמין ירקון, המשרת את תושבי גוש דן. "תושבי אזור המרכז מונים כשני מיליון נפש ועל פי שיטת הקבורה המקובלת יש להקים כ-26 בתי עלמין כדי לתת מענה לציבור זה בעשרות השנים הבאות".

האדריכל טוביה שגיב שקרקה, המתכנן את הפרויקט, אומר כי מדובר בפרייקט ייחודי בעולם: 'קבורה רמה'. "בשיטה זו, שאנו מתכננים בבית העלמין ירקון, יוצרים כמה מפלסי קבורה שכל אחד מהם ממולא באדמה. הכל לפי ההלכה, ויש חיבור לאדמה על פי הדרישות".
 

ועכשיו, ידיעה אופטימית

בשקט בשקט, הרחק מהעין הציבורית, משרד החקלאות מגדל שדות של צמח ההאמפ, זן של קנביס, כך התברר השנה. עם זאת, מדובר האמפ לייצור טקסטיל בלבד. אם יצליח הניסוי, ניתן יהיה לייצר מן הצמח בדים, וכך יתהלכו להם ישראלים רבים לבושים בחומרים, שבכל מצב אחר נחשבים לא-חוקיים.

המדען הראשי במשרד החקלאות, פרופ' דן לבנון, מסר שהצמחים מתפתחים יפה. פרופ' לבנון הוסיף, שאינו ממליץ לחובבי העלים הירוקים לנסות לעשן את ההאמפ, משום שאין הוא דומה בתכונותיו לגראס שהם מכירים. לטענתו, אין בו מרכיבים נרקוטיים.

נרקוטי או לא, זה דווקא יכול להיות רעיון לא רע בכלל, לתפוס ראש עם איזו חתיכת שרוול או צווארון, לא ככה...

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by