בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: החטופים היו מעורבים בעסקת נשק 
 
 ``מודאג מגורל החטופים``. מת`יו סקוט עם הוריו בלונדון (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נמצאו פריטים החשודים כשייכים לחטופים; ה-ELN לקח אמש אחריות על חטיפת התיירים; כינה את שרון: "אימפריאליסט כובש"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שמונת התיירים שנחטפו בקולומביה, ובהם ארבעה ישראלים, היו מעורבים בעסקת נשק, כך אמר אתמול (שלישי) יו"ר הפרלמנט של קולומביה, הרמן ורגס לרס. לדברי לרס, "במקביל לחיפושים, על הממשלה לבדוק ולהבהיר מה עשו הזרים בקולומביה. יש גרסאות כי הם באו לקולומביה כדי לעשות עסקים לא כשרים. יש ספקולציות שזה קשור לסחר נשק". מקורות בישראל טוענים כי מדובר במטיילים בלבד.

אתמול נמצאו באיזור סיירה נבדה פריטים החשודים כשייכים לחטופים בקולומביה נציג השגרירות הישראלית במדינה הגיע היום (שלישי) למשטרה המקומית כדי לזהות את הפריטים. החשד הוא כי הפריטים שייכים לקבוצת המטיילים שנחטפו על ידי הארגון הקומוניסטי ה-ELN.

בהודעה שנשלחה לתחנת רדיו מקומית, הודיע "צבא השחרור הלאומי" כי הוא חטף את התיירים לציון 30 שנים להפיכה בצ'ילה ולהדחתו של הנשיא סלבדור איינדה. "אנחנו מעוניינים להביע את נכונותנו למצוא פתרון לפרשה הזו", נמסר בהודעה. עם זאת, הארגון לא מסר את דרישותיו לשחרור החטופים.

בהודעה האשים הארגון את ראש הממשלה, אריאל שרון בשותפות לאימפריאליזם העולמי. בנוסף האשימו החוטפים גם את נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ונשיא קולומביה, אלווארו אוריבה וולז.

ביום שבת קרא נשיא קולומביה, אלברטו אוריבה, להנהגת ה-ELN לפתוח עם ממשלת קולומביה במו"מ לשחרור החטופים. אתמול ביקר הנשיא באזור הרי הסיירה נוואדה, שם נחטפו שמונת המטיילים מישראל ומאירופה. הנשיא נפגש עם קציני הצבא במקום והתעדכן במצב החיפושים הנערכים בהרים באזור. בחיפושים משתתפים כ-1,500 חיילים.

ביום שישי הודיע מפקד כוחות החיפוש הקולומביאנים, הגנרל קרלוס אוספינה, כי ממשלת קולומביה מציעה פרס בסך 18 אלף דולר למי שימסור מידע על החטופים. הוא הוסיף כי הכוחות המיוחדים של צבא קולומביה נמצאים במצב הכן לפעולת חילוץ, שתחל כאשר יתברר מיקומם המדויק של החטופים.
 

"אני מודאג מאד מגורל החטופים בקולומביה"

 
מת'יו סקוט, הצעיר הבריטי שברח מן החוטפים, שב ביום שישי לביתו בבריטניה ודיבר עם עיתונאים. הוא הודה לאזרחים האינדיאנים שמצאו אותו ולצבא קולומביה והוסיף, כי הוא "מודאג מאד מגורל החטופים בקולומביה".

סקוט הצליח להימלט מן החוטפים תשע שעות בלבד לאחר שנשבה. לדבריו, הוא ברח ביום של גשם כבד וראות לקויה, כאשר החוטפים הצעידו את התיירים בשורה, והוא הלך בסוף השורה, החליק במורד, ונעלם מן העין. הוא צעד שנים עשר ימים ללא מזון עד שהגיע לאינדיאנים, שהביאו אותו לרשויות.

סקוט סיפר כי "הישראלים שרויים במצב רוח ירוד, ולאחד מהם יש אסטמה". כן סיפר כי "הכריחו אותנו לצעוד מרחק רב מדי יום, מבלי שקיבלנו כמעט אוכל".

עדיין לא ברור מה עלה בגורל שבעת החטופים האחרים, וביניהם ארבעה ישראלים, בני דניאל (23) ממעלה אדומים, אורפז אוחיון (22) ממעלה אדומים, עידו גיא (26) מחיפה וארז אלטוויל (24) מהרצליה. שגריר ישראל בקולומביה, יאיר רקאנטי, אמר כי המידע שמסר סקוט אינו מחדש על מצבם הנוכחי של הישראלים, משום שברח לפני זמן רב.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by