בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום: אם אבו-עלא יפרק תשתיות הטרור - ננהל עימו מו"מ 
 
 הוועד הפועל של הפתח אישר ההרכב. אבו עלא וערפאת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קודם לכן אמר ראש הממשלה הפלסטיני הנבחר כי הוא מצפה מישראל לקלב את פני ממשלתו בצעד דרמטי שיפשיר את הקפאון המדיני; עריקאת הודיע כי לא יצטרף לממשלת אבו-עלא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה לא צריכה לעסוק במו``מ. עריקאת (רויטרס)
 הממשלה לא צריכה לעסוק במו``מ. עריקאת (רויטרס)   
שר החוץ, סילבן שלום אמר הערב (שני) כי יש להמתין ולראות איזו ממשלה יקים אבו-עלא, ורק אם הוא יהיה מוכן לפרק את כל תשתיות הטרור כמתחייב, ישראל תישא ותיתן עימו. קודם לכן אמר אבו-עלא כי הוא מצפה שישראל תקביל את פני ממשלתו החדשה בצעד דרמטי, למען הפשרת הקיפאון המדיני. אבו-עלא אמור להציג את הרכב ממשלתו בפני המועצה המחוקקת הפלסטינית מחר או מחרתיים.

בתוך כך הודיעה תנועת החזית העממית שלא תצטרף לממשלת האחדות של אבו עלא, למרות ששיבחה את עמדתו להרחיב את בסיס הממשלה. אבו עלא ביקר לאחרונה אצל מנהיג הארגון, אחמד סאדאת, בכלא ביריחו שם הוא מרצה מאסר על חלקו ברצח רחבעם זאבי.

גם סאיב עריקאת, שמונה לשר לנושא המשא ומתן, הודיע כי לא יצטרף לממשלה מאחר שתיק המו"מ כולו באחריות אשף, והממשלה לא צריכה לעסוק בכך.

ובירושלים אומרים גורמים מדיניים כי ממשלת אבו עלא אינה מביאה עמה שום בשורה. זאת, מאחר ששני שלישים מהשרים הם אותם אישים שהציג יו"ר הרשות ערפאת לפני שנים. הגורמים מציינים כי הציפיות אינן גבוהות ומספר ההתרעות שוב גבוה, ובירושלים ממתינים לראות איך תטפל הממשלה החדשה בטרור.
 

בממשלה החדשה 24 שרים, רובם אנשי פתח

 
בממשלתו של אבו עלא יהיו 24 שרים, מרביתם מתנועת הפתח. כמעט כל השרים נבחרו אך נציגי אשף והפתח ממשיכים בדיונים, על איוש כמה מהתיקים.

לתפקיד שר הפנים מונה מקורבו של יושב ראש הרשות, נאסר יוסוף. גם עבד רבו, מקורבו של יאסר ערפאת, יכהן כשר בממשלה. שר הבריאות יהיה ג'וואד טיבי מעזה, מהמנהיגים הפלסטינים הצעירים.

מוחמד דחלאן, ששימש כשר לביטחון הפנים בממשלתו של אבו מאזן, לא יכלל בממשלה החדשה. את תפקידו ימלא שר הפנים יוסוף. הוועד המרכזי של הפתח אישר בסוף השבוע את הרכב הממשלה כפי שהציגו אבו עלא.

במחאה על אי הכללתו של דחלאן בממשלה החדשה, הפגינו בחאן יונס מאות פלסטינים חמושים. אולם דחלאן עצמו הבהיר, בראיון לעיתון לבנוני, כי אין בכוונתו להשתתף בממשלת אבו עלא אם לא יחול שינוי במצב, שהביא להתפטרות ממשלת אבו מאזן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by