בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי הפסיק את הזרם? איטליה וצרפת מחליפות האשמות  
 
 רומא עדיין מנותקת מחשמל. הקולוסיאום לפנות בוקר (רויטרס)   
 
חדשות נענע

גורמים ברומא הטילו האחריות להפסקת החשמל הממושכת על ספקי החשמל בצרפת; בתגובה מסרה צרפת: הבעיה בקו בין שווייץ לאיטליה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
אספקת החשמל החלה להתחדש הבוקר (ראשון) לאזורים בצפון איטליה, לאחר שנותקו מחשמל הלילה עקב תקלה. בתוך כך מחליפות איטליה וצרפת האשמות ביניהן, לגבי הגורם להפסקת החשמל הגדולה. פקידים ברומא אמרו כי תקלה בצרפת היא שגרמה לניתוק זרם החשמל לאזורים רבים באיטליה.

בצרפת דחו את הטענות האיטלקיות ואמרו כי הפסקה קצרצרה באספקת החשמל בתחומה, כנראה בשל סערה, גרמה לתקלה אך מציינים כי איטליה יכלה לפעול מיד כדי למנוע את הפסקת החשמל בתחומה. עוד אומרים בצרפת, כי ההפסקה הקצרה גרמה לכשל בקו המעביר חשמל בין שווייץ לאיטליה.

עד הצהריים טרם חודשה אספקת החשמל לרומא הבירה, והתושבים נקראו שלא לסוע ברכבם בהעדר רמזורים ולא לדבר בטלפון, כדי לא לגרום לקריסת הרשת. מערכות החירום פועלות בעזרת גנרטורים. בגלל הפסקת החשמל נתקעו רבבות תושבים ברכבות ובמעליות, ברומא ובמילנו.

ברומא נחגג הלילה פסטיבל "הלילה הלבן" במהלכו פתוחים החנויות והמוזיאונים במשך כל הלילה. הפעם נחגג הפסטיבל בחשיכה.
 

חברת החשמל האיטלקית: הביקוש לחשמל גדל במהירות

 
בגל החום הכבד שפקד את איטליה בחודש יוני, אירעו הפסקות חשמל רבות, בשל עומס היתר. לעיתים אף יזמה חברת החשמל הפסקות יזומות כדי לצמצם את אספקת החשמל.

חברת החשמל טוענת כי הביקוש במדינה גדל בקצב מהיר והמתקנים הקיימים אינם מסוגלים לספק את הדרישה. לדבריה, גם חשמל מיובא לא יספק את הביקוש הגדל.

לאחר הפסקת החשמל הגדולה ששיתקה את החוף המזרחי של ארצות הברית בחודש שעבר, הבטיח ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, לעמו, כי דבר שכזה לא יכול לקרות באיטליה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by