בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טייס נוסף הצטרף לסרבנים; אחד החותמים חזר בו  
 
 מאבקי אידאולוגיה בצה``ל. מוזיאון ח``א בחצרים. למצולמים אין קשר לכתבה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

אלוף-משנה רן מחק את חתימתו, בעקבות תגובת משפחתו וחבריו ואיום הדחתו; מאידך הצטרף לחותמים סגן-אלוף אלי המשמש מדריך בבית הספר לטיסה, במחאה על צעדי הענישה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סא"ל אלי, טייס קרב שזוקף לזכותו מספר הפלות של מטוסי אוייב, הודיע הערב (ראשון) כי הוא מצרף את חתימתו למכתב הסירוב.

סא"ל אלי הסביר כי החליט לצרף את חתימתו לאחר שמפקד חיל האוויר, האלוף דן חלוץ, הודיע כי מדריכי שחתמו על המכתב יודחו מיידית מתפקידיהם. סא"ל אלי משמש כמדריך בבית-הספר לטיסה, לצידו של בכיר החותמים, תא"ל יפתח ספקטור - הנחשב לאחד הטייסים המעולים שצמחו בחיל-האוויר.

בכך ממשיך מספר החותמים לעמוד על 27, לאחר שאחד מהם חזר בו היום. במכתב שכתב לאלוף דן חלוץ, הסביר אל"מ רן כי בעקבות תגובותיהם של בני משפחתו וחבריו, הבין שעצומת הסרבנות לא שיקפה את כוונתו האמיתית, ולכן החליט לחזור בו מהחתימה עליה.

עם זאת, הקצין לא חזר בו מדעתו כי הכיבוש ארוך השנים טישטש, לדבריו, את הגבול בין טוב ורע. הוא אף ציין כי ימשיך בהעברת המסרים ברוח זו בדרכים ובפורומים אחרים.

אל"מ רן הוא הראשון מבין החותמים, שחזר בו מן הסירוב להפציץ יעדים בשטחים, ונראה כי בשל כך לא יודח מחיל האוויר. מפקד החיל הודיע ביום חמישי, כי כל החותמים על העצומה יושעו לאלתר משירות פעיל, עד שיסתיים הליך הבירור בניהולם של מפקדי הטייסות השונים.

האלוף חלוץ הודיע לכל המפקדים, כי כל טייס שיחזור בו מהחתימה על עצומת הסרבנים, יוכל לשוב ולטוס לאחר שחלוץ עצמו יעיין בעניינו. מי שיעמוד בסירובו לשרת בשטחים עלול להיות מודח מהחיל.

חלוץ העביר את ההוראות הללו על רקע הסערה שעוררה העצומה. גורמים בצה"ל ובכנסת קראו למפקד החיל "למצות את הדין" עם הטייסים, ולהתיחס בחומרה רבה למכתבם. את עיקר הזעם עורר האופן שבו ניהלו את מחאתם - לא בשיחות עם מפקדיהם בחיל, אלא באמצעות כלי הקשורת. רבים רואים בצעדם ניצול לא ראוי של מדי צה"ל לשם השמעת הצהרות פוליטיות.
 

נבחנת הצעה להעמידם לדין

 
במערכת המשפט בוחנים כעת הצעה להעמיד לדין את יוזמי המכתב בגין עבירת המרדה. אולם, ההערכות הן שצה"ל לא יסתכן במשפט ראווה שכזה, שעלול רק לחזק את החותמים על העצומה. ועדת החוץ והביטחון של הכנסת צפויה לדון ביום שלישי בסוגייה, במעמד הרמטכ"ל, רב אלוף משה יעלון. הדיון יתקיים ביוזמתו של חבר הוועדה, חבר הכנסת חמי דורון משינוי.

ביום חמישי הפיצה קבוצה של טייסי מסוקי קרב במילואים עצומה נגדית משלהם, שבה נכתב, כי יש להם אמון מלא במערכת הצבאית, ובפקודות שהם מקבלים ממפקדיהם. החותמים הפיצו את מכתבם בקרב טייסים בחיל, ובכוונתם להחתים מאות תומכים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by