בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלייר: אני גאה במה שעשינו בעיראק 
 
 בלייר וסגנו מגיעים לוועידה מפלגתית (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ראש ממשלת בריטניה מצהיר שהעולם בטוח יותר מאז נפילתו של סדאם; אולם, מחצית מהבריטים סבורים שעליו להתפטר לפני הבחירות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, הצהיר היום (ראשון) שאינו חש צורך להתנצל על החלטתו להצטרף לארצות הברית במתקפה נגד עיראק. לדבריו, אין ספק שהשליט העיראקי המודח, סדאם חוסיין, היווה איום ממשי לבני עמו ולעולם כולו.

"אני גאה במה שעשינו", אמר בלייר בראיון לבי.בי.סי. "אני חושב שזה היה נכון להדיח את סדאם חוסיין, ושהעולם הוא מקום בטוח יותר כעת". את הדברים אמר בלייר על רקע סקרי דעת קהל, לפיהם מחצית מאזרחי בריטניה חושבים שעליו להתפטר בשל מעורבות בריטניה במלחמה.

ההתנגדות למלחמה בקרב הציבור הבריטי היתה עזה, ולאחר שהסתיימה המתקפה קשה היה להצדיק אותה. בתחילה משום שלא נמצאו כל הוכחות לקיומו של נשק להשמדה המונית בעיראק, ולאחר מכן הידיעות לפיהן הממשל הבריטי הונה את הציבור לגבי ידיעות מדיעיניות מפוברקות לגבי הנשק. שערוריית ההונאה הסתיימה במותו של מדען הנשק, ד"ר דייויד קלי.

אולם, למרות הביקורת מצד גורמים באופוזיציה וגורמים בקרב מפלגתו שלו, הכריז בלייר שיש בוונתו להתמודד שוב על משרתו בבחירות הבאות. המתמודד המוביל במערכה הוא שר האוצר הנוכחי, גורדון בראון.
 

המלחמה פגעה בפופולריות של המנהיגים

 
על פי נתונים שפורסמו בעיתונים שונים בבריטניה, 41 אחוז מחברי מפלגת הלייבור מעדיפים שבלייר יתפטר לפני הבחירות הבאות. זאת, משום שהתמיכה במפלגתו של בלייר ירדה ל-30 אחוז. 64 אחוז מציבור הבוחרים אינם בוטחים בראש הממשלה. רובם היו מעדיפים שיתפטר.

בעקבות המלחמה והעובדה שחיילים עדיין ממשיכים להיהרג בעיראק, ירד גם קרנו של נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, בעיני עמו. בסקרים שערכו רשת סי.אן.אן ואן.בי.סי נראה שאחוזי התמיכה בנשיא ירדו לשיעור של עד חמישים אחוז בלבד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by