בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ליברמן ופרץ נועדים הלילה בנסיון למנוע את השביתה בנמלים 
 
 העיצומים יימשכו. בן-גוריון (ארכיון: לעמ)   
 
חדשות נענע

עובדי הנמלים מוחים על הכוונה להפריט את רשות הנמלים; שיבושים קשים בנתב"ג; מאות אנשים המתינו שעות בתור לביקורת המכס, ובמקום נרשמו קטטות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר התחבורה, אביגדור ליברמן, ויו``ר ההסתדרות, עמיר פרץ, נועדים הלילה (שלישי) לדיונים בהפיכת הנמלים לחברות ממשלתיות. העובדים מתכוונים להשבית מחר את שלושת נמלי הים במחאה על הכוונה להפריט את רשות הנמלים ולהופכה לשלוש חברות ממשלתיות נפרדות.

בנוסף, צפויים היום עובדי המדינה להמשיך היום בעיצומים במחאה על התכנית הכלכלית. בכל משרדי הממשלה לא יקבלו קהל ולא יענו לטלפונים. במשרדי הרישוי לא ייערכו מבחני תיאוריה. בלשכות מנהל האוכלוסין לא יונפקו דרכונים ותעודות זהות. בנוסף יושבתו נמלי הים ועובדי המכס בנתב``ג יערכו בבדיקות מדוקדקות במיוחד. עיצומים יהיו גם בסניפי הביטוח הלאומי, מס הכנסה, שירות התעסוקה, המכס, המע``מ. הלימודים בבתי הספר מתקיימים כסדרם.


וזאת רק ההתחלה

בנמל התעופה-בן גוריון נרשמו אתמול תורים ארוכים במסופי-המכס, בכניסה לארץ, וזאת במסגרת עיצומי עובדי-המדינה. עובדי המכס והמע"מ החליטו לבדוק כל נוסע דקות ארוכות ובמקום נוצר תור עצום-מימדים. מאות בני האדם שהמתינו בתור התקשו לעמוד במתח ובמקום התפתחו צעקות ואף חילופי מהלומות שהתפחו למהומה רבתי; נוסעים רבים ניצלו את הבלגן, פרצו את הגדרות והסתלקו בלא שנבדקו. יושב ראש ועד עובדי אגף המכס והמע"מ, אבי אדרי, הודיע כי העובדים יוסיפו לשבש את הפעילות בנמל-התעופה ככל שיידרש.

עובדי שירות המדינה פתחו אתמול בעיצומים ללא הגבלת זמן, במחאה על השינויים המבניים בשירות הציבורי, עליהם החליטה הממשלה מבלי להתייעץ קודם עם ההסתדרות. במסגרת העיצומים אין קבלת קהל ולא נענות פניות טלפוניות. בהמשך השבוע מאיימים גם עובדי המינהל והמשק בבתי החולים הציבוריים להצטרף לעיצומים, במחאה על החלטת האוצר לסגור בתי חולים בחיפה (פלימן) ובבת ים (אברבנאל).
 

פרץ: תמיכת הציבור תגיע עם הזמן

במשרד האוצר מאיימים להפחית ממשכורתם של עובדים שינקטו בעיצומים, בגין "עבודה חלקית". ההסתדרות, מצדה, מאיימת להחריף את העיצומים לאחר החגים, במידה ומשרד האוצר לא יפתח עמם במשא ומתן על היקף הקיצוצים. מזכ"ל ההסתדרות, עמיר פרץ, העריך כי הציבור יתמוך בעיצומים.

"אזרחים אומרים לי, חבל שאתם נותנים צ'אנס למשרד האוצר והוא ממשיך לפגוע בנו", אמר פרץ ערב החג. "אני חושב שהתמיכה ברחוב תהיה כשהמאבק יסתיים, והמאבק חייב להחזיר את מדינת ישראל להיות מדינה נורמלית".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by