בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המגזין טיים: סדאם חשב שיש לו נשק להשמדה המונית 
 
 
חדשות נענע

לפי הפרסום הטעו המדענים העיראקים את סדאם, ודיווחו לו על הצלחות שלא היו ולא נבראו; ארה"ב דוחה טענות לפיהן ביססה את הכרזת המלחמה על מידע מודיעיני לא מעודכן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המדענים הבכירים של מפלגת הבעת' הטעו לפני המלחמה את שליטם, סדאם חוסיין, ודיווחו לו כי לעיראק יש נשק להשמדה המונית, למרות שהדבר לא היה נכון. כך מפרסם השבועון "טיים", שמצטט מקורות במודיעין האמריקני ובכירים לשעבר מצבאו של סדאם.

אחד הבכירים-לשעבר בצבא עיראק אמר לכתב המגזין כי לו היה לעיראק נשק להשמדה המונית, היא היתה משתמשת בו בקרב על נמל התעופה של בגדד.

ה"טיים" מוסיף כי בחקירות שביצעו כוחות הקואליציה חזרו כל בכירי שלטונו של סדאם על אותה גירסה: כל הנשק להשמדה המונית שהיה לעיראק נהרס או פורק אחרי מלחמת המפרץ הראשונה ולא יוצר מחדש מאז.

בתוך כך, היועצת האמריקנית לביטחון לאומי, קונדוליסה רייס, הגיבה בביטול על טענת ראשי ועדת המודיעין של בית הנבחרים, שלפיה הסתמך הממשל האמריקני על מודיעין לקוי וישן, בבואו לקבל החלטה על המלחמה נגד עיראק.

"שום דבר לא הצביע על כך שמשהו השתנה בכוונתו של סדאם חוסיין להשיג נשק להשמה המונית", אמרה רייס ל"פוקס ניוז". "היה ברור שזה נמשך וכי מדובר בסכנה מתגברת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by