בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עסקת חילופי השבויים מתעכבת לנוכח דרישות החיזבאללה 
 
 לא ייכללו אסירים ירדנים וערבים-ישראלים (אילוסטרציה רויטרס)   
 
חדשות נענע

גורמים מדיניים מעריכים שקטנו מאוד הסיכויים שהעסקה תושלם בקרוב; שינוי הודיעה כי תצביע נגד העסקה המתגבשת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
גורמים בישראל מעריכים שהעסקה לחילופי השבויים עם חיזבאללה לא תצא לפועל בקרוב לאחר שהמשא ומתן נקלע למשבר. לטענת ישראל, מנהיג החיזבאללה, השייח נסראללה, מציב דרישות לא הגיוניות בתמורה להחזרתם לישראל של אלחנן טננבוים וגופות שלושת החיילים החטופים.

בישראל מדגישים כי לא ישוחררו אסירים ירדנים וערבים ישראלים וכי, גם הדרישה לשחרר 400 אסירים פלסטינים אינה סבירה. בתוך כך יעדכן ראש צוות המשא ומתן הישראלי, אילן בירן, את ראש הממשלה השבוע בהתפתחויות האחרונות בנושא.

נראה שהלחץ הציבורי והתקשורתי סביב הנושא, בשבוע האחרון, עושה את שלו וכעת לא ברור גם אם יהיה רוב בממשלה בעד העסקה המתגבשת. למסתייגים מההסכם הצטרף אתמול יו"ר שינוי, השר יוסף לפיד שאמר במהלך סיור בחירות בבאר שבע, כי שינוי תצביע נגד העסקה כפי שהיא נראית כרגע. הנושא גם לא יועלה בישיבת הממשלה מחר.

במקביל פנתה משפחתו של רון ארד לבג"צ, בבקשה שיוציא צו ביניים שימנע את ביצועה של עסקת חילופי השבויים. המשפחה מתנגדת לשחרורו של מוסטפא דיראני במסגרת העסקה. הדיון בבקשת המשפחה יתקיים היום בבג"צ.

לעומת אי-הוודאות בישראל, בחיזבאללה טוענים שהעסקה נמצאת בשלביה הסופיים ומעריכים כי תצא לפועל בתוך פחות מחודש. ובבתי הכלא בישראל כבר החלו האסירים הביטחוניים להכין רשימות של הראויים להשתחרר, ואף נרשמו כמה קטטות על רקע זה.
 

קריאה לדיון ציבורי ולהסרת צו איסור הפרסום על פרשת טננבוים

 
העיתון "מעריב" דיווח אתמול כי גורם בכיר ברשות הפלסטינית אמר כי במסגרת העסקה לחילופי השבויים עם החיזבאללה, תשחרר ישראל 456 אסירים.

על פי דיווח בעיתון "אל קודס" היוצא לאור בלונדון, ומסתמך על דבריו של מחזיק תיק האסירים ברשות, פארס קדורה, תשחרר ישראל 400 אסירים פלסטינים, בהם גם מרואן ברגותי, ו-56 אסירים ערבים, בהם גם ראש הפלג הצפוני של התנועה האיסלאמית, השייח ראאד סלאח.

בישראל גברו בשבוע החולף הקריאות לקיים דיון ציבורי בעסקה המתגבשת, לנוכח ההסתייגויות בצמרת הביטחון מהמחיר הגבוה שעומדת ישראל לשלם, תמורת שחרורו של אלחנן טננבוים, לגביו אמרו מספר בכירים כי מקומו בכלא.

בדיון סגור של צמרת צה"ל ומשרד הביטחון, דרשו כמה מהמשתתפים לנהל דיון ציבורי בנושא ולהסיר את צו איסור הפרסום, מעל נסיבות חטיפתו של טננבוים. לקריאה זו הצטרפו גורמים במערכת הפוליטית, באומרם כי אם טננבוים הביא על עצמו את נפילתו בשבי, הציבור צריך לדעת זאת, לפני שתתקבל החלטה על המחיר שישולם תמורת החזרתו.

באופוזיציה לעומת זאת, מצדיקים את העסקה ואת המחיר הכבד שתשלם ישראל במסגרתה. ח"כ דני יתום אמר כי, ''כשאי אפשר לחלץ במבצע צבאי - יש מקום לעסקה, ובכל העסקאות האלה אנו משלמים מחיר כבד''. לדבריו הצטרף ח"כ מתן וילנאי באומרו: "אסור לעשות עסקה בכל מחיר, אבל יש לנו מחויבות להחזיר את הבנים הביתה''.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by