בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הבריאות: אסור לבחור את מין התינוק 
 
 בחירת מין העובר. סוגיה מוסרית (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

ההנחייה מתייחסת לבחירת מין שאינה נובעת מסיבה רפואית במהלך טיפולי הפריה חוץ-גופית; הנהלת המשרד תדון בימים הקרובים בהנחייה קבועה שתסדיר את הנושא

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הנחייה חדשה של משרד הבריאות: מעתה אסור לבתי החולים ולרופאים בישראל להחליט על מין העובר במהלך טיפולי הפרייה חוץ גופית, בשל סיבות שאינן רפואיות.

בשנים האחרונות, בעקבות פיתוח טכנולוגי בתחום ההפריות החוץ-גופיות, ניתן לבחור את מין היילוד לפי רצון ההורים. בשנה שעברה פורסם בעיתון "הארץ" כי בבית החולים הדסה עין כרם נולד לראשונה בישראל בן זכר על פי בחירת הוריו, שנבעה מטעמים הלכתיים.

"השימוש בטכנולוגיה לביצוע בחירת מין היילוד מעורר שאלות אתיות-מוסריות חשובות, והוא כמובן בעל השלכות מרחיקות לכת למין האנושי", כתב מנכ"ל משרד הבריאות, ד"ר בועז לב, בחוזר שהוציא לבתי החולים. "שאלות אלה טרם לובנו בצורה מקיפה, ויש להניח כי בחינת ההשלכות של טכנולוגיה זו, התרת או הגבלת השימוש בה תארך פרק זמן".
 

בחירה על פי העדפות חברתיות ותרבותיות

 
מזה כעשור, מכונים רבים להפריה חוץ גופית בעולם מציעים להורים לבחור את מין ילדם. בישראל הדבר נחשב ללא מקובל, ואולם באופן לא רשמי, כך מעריכים, נותנים הרופאים להורים את זכות הבחירה במקרים מסויימים, כשמדובר בהעדפות מסיבות חברתיות ותרבותיות.

בימים הקרובים תדון הנהלת משרד הבריאות בהנחיות קבועות שיסדירו את בחירת מין הילד בשל סיבות שונות, בינתיים, פורסמה ההוראה לאסור את הבחירה מסיבות אישיות ודתיות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by