בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: אספירין יעיל נגד סרטן השד 
 
 הכל בזכות כדור קטן (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

מדענים גילו כי הכדור הפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד ב-28 אחוז בקרב נשים בגילאי 50-79 שנטלו משככי כאבים במשך עשור ויותר על בסיס קבוע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ממצאים רפואיים מפתיעים בתחום מחלת הסרטן: מחקר חדש שנערך בארצות הברית מגלה כי משככי כאבים, ביניהם אספירין, מפחיתים את הסיכון לחלות בסרטן השד. במחקר, עליו מדווח היום (שני) "מעריב", השתתפו כ-80 אלף נשים בנות 50 עד 79.

עוד עולה מהממצאים כי נשים שלקחו שני כדורים משככים ויותר בשבוע, לאורך תקופה של חמש עד תשע שנים, הפחיתו ב-21 אחוז את הסיכון לחלות. נשים שנטלו משככים במשך עשר שנים ויותר על בסיס קבוע, הפחיתו את הסיכון לסרטן השד ב-28 אחוז.

המשככים כללו בעיקר גלולות אספירין. במקרה של שימוש קבוע באיבופרופן, נמצא כי הוא הפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד ב-50 אחוז. לדברי החוקרים ,"המשככים אכן מפחיתים משמעותית את הסיכון, אך מחקרים נוספים צריכים לאשש את הממצא".

באגודה הישראלית למלחמה בסרטן מאשרים כי כבר הוכיח בעבר שאספירין יעיל להגנה מפני סרטן המעי הגס, הפרוסטטה והריאות ואולם מזכירים את הקשר ההדוק בין תזונה נכונה ומניעת המחלה. בימים הקרובים יחל חודש המודעות לסרטן השד בישראל, שבמהלכו יופצו עלוני הסברה על המחלה ברחבי הארץ.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by