בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברגותי: אני גאה באינתיפדה - בקרוב אשתחרר 
 
 גם השופטים צריכים לסרב. ברגותי היום בבית-המשפט (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ברגותי אמור היה לסכם היום את טיעוניו בביה"מ, אך במקום זאת נשא פעם נוספת נאום פוליטי חריף וכפר בזכותו של ביה"מ להעמידו לדין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית-המשפט המחוזי בתל-אביב התחדש היום (שני) שלב הסיכומים במשפטו של ראש התנזים לשעבר בגדה, מרוואן ברגותי. לבית-המשפט הגיעו כמה חברים מהפרלמנט האירופי והסבירו את בואם, בחששם שההליך המשפטי אינו מתנהל כשורה. למקום הגיעו גם עשרות מתומכיו וקראו לשחרורו, וביניהם גם סרי נוסייבה.

ברגותי סירב להתייחס לאישומים נגדו, ובמקום זאת נשא נאום פוליטי מעל דוכן העדים. הוא פתח את דבריו באומרו כי ישנה סמליות בכך ששלב הסיכומים במשפטו מתחיל בדיוק שלוש שנים לאחר פרוץ האינתיפאדה.

במהלך דבריו הרכין ברגותי את ראשו לציון זכרם של 2,729 הפלסטינים, רובם נשים וילדים לדבריו, שנהרגו במהלך האינתיפאדה. הוא כינה את צה"ל - "המכונה הצבאית האכזרית ביותר בעולם", והדגיש כי "כל עוד יש כיבוש ישראלי אי אפשר לשבת בשקט. כשיש כיבוש אין כבוד".

עוד אמר ברגותי כי הוא גאה באינתיפאדה וציין כי "האינתיפאדה היא התגובה הפלסטינית לאי קיום הסכמי אוסלו. עם זאת ציין כי תמך בהסכם אוסלו: "רבין היה המנהיג האמיץ ביותר ומי שרצח אותו זה האנשים שיושבים עכשיו בממשלה. כשרבין נרצח, אנחנו שילמנו את המחיר. לצערי הרב, יש לרוצח תמיכה גדולה בישראל".

ברגותי לא הסתפק בסקירה היסטורית ונגע גם באקטואליה, במהלך דבריו הוא פנה לפתע לשופטים ושאל אותם: "למה אתם לא מסרבים כמו הטייסים, שהגיעו למסקנה שהם מבצעים פשעי מלחמה? אתם צריכים להתנגד לשפוט אותי כמו שהטייסים מתנגדים לכיבוש".

הוא גם התייחס בעקיפין לדיווחים בדבר הכללתו בעיסקת השבויים עם החיזבאללה ואמר כי הוא מעריך שבקום הוא צפוי להשתחרר, אולם לא פירט.
 
 
לפני כחודש הושמעו סיכומי התביעה במשפטו של ברגותי והתברר כי פעילי תנזים דיברו נגדו בחקירות השב"כ.

ברגותי, שייצג את עצמו בדיון, בחר שלא לחקור את עדי התביעה, תוך שהוא שב וטוען שלישראל אין סמכות לשפוט אותו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by