בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מחקר: מסנני קרינה אינם יעילים נגד סרטן העור 
 
 מונעים את שריפת העור בלבד. תכשירים נגד קרינה (אילוסטרציה)   
 
חדשות נענע

חוקרים בריטים מצאו כי התכשירים הנמכרים בעולם אינם מונעים את חדירת קרני השמש לתוך העור; רק המנעות משמש או לבישת בגדים - יעילים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
תכשירי הגנה מפני קרינת השמש אינם מגינים מפני סרטן העור, כך עולה ממחקר שערכו רופאים בריטים. החוקרים בדקו מספר מותגים מובילים בתחום מסנני הקרינה והתוצאות הראו, כי הם לא הצליחו לחסום את קרניה המזיקות של השמש מלחדור לתוך העור.

החוקרים אומרים כי יש להמשיך במחקר על מנת לקבוע אילו תכשירים, אם בכלל, יעילים נגד סרטן העור. לדבריהם, אי יציאה לשמש או לבישת בגדים בעת חשיפה לשמש, הן הדרכים הטובות ביותר למנוע את המחלה.

המחקר נעשה על רקמות עור שנלקחו ממטופלים של ניתוחים פלסטיים למשל. פיסות העור נחשפו לקרני UVA בעוצמה זהה לזו של קרני השמש. חשיפה לקרני ה-UVA גורמת להזדקנות העור ומגדילה את הסיכון ללקות בסרטן העור.

הקרניים חודרות לתוך העור וגורמות לשחרור הרדיקלים החופשיים שעלולים לגרום נזק לדי.אן.איי ובעקבותיו, לגרום לסרטן. תכשירים מסנני קרינה אמורים למנוע את התרחשותו של תהליך זה.

החוקרים מרחו את הכמויות המומלצות על העור, שחשפו לשמש, וגילו כי התכשירים הצליחו למנוע את שריפת העור, אך לא מנעו את חדירת קרני השמש לתוך העור. "הם לא מספקים הגנה מפני הרדיקלים החופשיים", הסביר אחד החוקרים.
 
 
הרופאים חוששים כי אנשים, שמשתמשים בתכשירים שאמורים להגן מפני קרני UVA, מרשים לעצמם להחשף ליותר שמש ולמעשה, מגדילים מאוד את הסיכון שלהם ללקות במלנומה ממארת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by