בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חיפה: הורשע הישראלי שסייע למתאבד בקו 37 
 
 מוניר לא עשה דיו ליידע את כוחות הביטחון. זירת האירוע (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מוניר רג'בי הורשע בקשירת קשר עם אחיו לביצוע פיגוע ההתאבדות; שלב הטיעונים לעונש נקבע לדצמבר; 17 בני אדם נרצחו בפיגוע, עשרות נפצעו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית-המשפט המחוזי בחיפה הרשיע היום (שני) את מוניר רג'בי בן 32 בקשירת קשר עם אחיו, פעיל חמאס, לביצוע פיגוע-ההתאבדות שהיה לפני כחצי-שנה באוטובוס אגד, בשדרות מוריה בחיפה. 17 בני אדם נרצחו בפיגוע, ועשרות נפצעו.

רג'בי, שמתגורר בחיפה 15 שנים, הורשע בעבירות של קשירת קשר לסייע לאויב במלחמה ובעבירה של חיפוי. הוא הודה באישומים נגדו במסגרת הסדר-טיעון בין ההגנה לבין התביעה. שלב הטיעונים לעונש נקבע לאמצע חודש דצמבר.

בכתב האישום נכתב כי נוצר קשר בין מוניר לאחיו חאפז שהתגורר בחברון. חאפז סיפר לו כי השתתף בפיגועים רבים, ביניהם הריגת מספר חיילים ישראלים כחבר בחוליית חמאס באיזור חברון. מוניר ואח נוסף שהתגורר בחיפה, בשם אסמעיל, תכננו לבצע בעצמם פיגוע התאבדות כפול בישראל. מאוחר יותר הסביר האח חאפז למוניר כי הוא מתכנן החדרת מחבל מתאבד לחיפה והוא זקוק לסיוע. מוניר היה מעודכן בכל פרטי התכנון ולא עשה דבר כדי ליידע את כוחות הבטחון או למנוע את הפיגוע.

בפיגוע ההתאבדות באוטובוס אגד בקו 37 שאירע בחודש מרץ השנה, נרצחו 17 בני אדם וכ-40 נפצעו, האוטובוס נסע בשדרות מוריה סמוך לכניסה לשכונת כרמליה בחיפה, כאשר המחבל מתאבד, מחמוד קוואסמה שנשא על גופו מטען חבלה כבד פוצץ עצמו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by