בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יוון: הגדלנו את צוות האבטחה לאולימפיאדה  
 
 האולימפיאדה הכי מאובטחת (רויטרס)   
 
חדשות נענע

היוונים עונים לביקורת שנמתחה על אבטחת האולימפיאדה; טוענים יהיו באתונה פי 4 מאבטחים יותר מכל אולימפיאדה אחרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות הידיעות על כשלים באבטחת אולימפיאדת אתונה 2004, הודיעו היום (שני) שלטונות יוון כי הגדילו בשליש את צוות האבטחה לאוליפיאדה.

מפקד המשטרה היוונית, פוטיס נאסיאקוס, אמר כי 58,000 שוטרים, כבאים וחיילים יאבטחו את המשחקים. "במשחקים האולימפיים הנוכחיים יהיו פי ארבעה יותר מאבטחים, מאשר בכל אולימפיאדה אחרת", אמר נאסיאקוס.

ביום שבת דיווח העיתון "וושינגטון פוסט" כי התגלו כשלים חמורים בהכנות לאבטחת האולימפיאדה. העיתון, שהתבסס על דו"חות של גורמי ביטחון אמריקנים, חשף כי האחראים לאולימפיאדה מנסים להתמודד עם כוחות משטרה לא מאורגנים, סיורי אבטחה לוקים בחסר ותכנון איטי בכל הנוגע להתמודדות עם איומי טרור.

לפי הדיווחים במספר בדיקות נמצאו ליקויים כבדים במערך האבטחה. באחת מהן, הצליחה אישה "בהריון" שנשאה מטען דמה לעבור את בדיקות ביטחוניות, בנוספת, סוכן מודיעין הצליח להטמין פצצת דמה על סיפונה של מעבורת.

דובר מטעם ממשלת יוון מסר כי טענות האמריקנים אינן מבוססות. לאחרונה דחתה יוון דיווחים רבים בנוגע לסידורי האבטחה במשחקים האוליפיים שיחלו ב-13 באוגוסט 2004.

אחד החששות הגדולים ביותר היא שמשטרת יוון לא תצליח להציב מפקדה מאורגנת וחדר מצב ראוי עד לתחילת המשחקים. חדר המצב יאפשר למשטרה לעקוב אחר המתרחש בזמן אמת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by