בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
יפן: מת הגבר הזקן ביותר בעולם 
 
 בשיבה טובה. יוקיצ`י צ`וגאנג`י (רויטרס)   
 
חדשות נענע

יוקיצ'י צ'וגאנג'י, בן 114, נמצא מת בביתו; עד לרגעיו האחרונים היתה בריאותו טובה; באי שבו התגורר חיה גם האשה הזקנה ביותר בעולם - בת 116

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הגבר הזקן ביותר בעולם, יוקיצ'י צ'וגאנג'י, מת בביתו בגיל 114, כך דיווחו היום (שני) מקורות בממשלת אי היפני הדרומי קיושו. מהדיווח עולה כי בני משפחה מצאו אותו אתמול מת במיטתו.

מקורביו של צ'וגאנג'י סיפרו כי עד לרגעיו האחרונים היתה בריאותו טובה. הוא נהג לשוחח מדי יום עם בני משפחת בתו בת ה-74, אצלם התגורר, אך לא הסתכן בקימה מרובה מהמיטה בשנים האחרונות. גם יכולת הראייה שלו נפגעה.

טאדו האג'י, אחיינו בן ה-62, סיפר על יומו האחרון של צ'וגאנג'י. "רק אמש הוא שתה את כוס מיץ התפוחים שלו, ואז שמנו לב שהוא לא נראה בסדר. הוא הספיק להודות לנו על הטיפול בו ועל בישול ארוחותיו ואז נחלש".

צ'וגאנג'י נולד ב-23 במרץ 1889 והתחתן ב-1914 אז החל לעבוד כפקיד בבנק. לאחר מכן עבד גם כפקיד סעד קהילתי ולבסוף החליט להתמחות בגידול תולעי משי.

עם מותו של צ'וגאנג'י, הפך קאמני נאקאמורה, בן 108, לגבר היפני הזקן ביותר, אם כי לא בהכרח בעולם כולו. האדם המבוגר בעולם, הוא אשה, המתגוררת אף היא במחוז קיושו יפן: קמוטו הונגו, בת 116. בסוכנות רויטרס דווח כי יפן מחזיקה בשיא העולמי בתוחלת החיים: הממוצע עומד על 78 שנה לגברים ו-80 שנה לנשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by