בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
אסד: ממשלת ישראל לא מעוניינת בחידוש המו"מ 
 
 ``מפת הדרכים קיימת רק בתקשורת``. אסד (איי. אפ. פי - פול)   
 
חדשות נענע

נשיא סוריה אמר כי ל"ממשלת המלחמה" של ישראל אין כל אינטרס להשיג שלום ולכן היא ממשיכה בהתנקשויות ובמעשי ההרג והופכת את מפת הדרכים לחסרת ערך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא סוריה, בשאר אל-אסד, אמר אמש (שני) כי אין כל ראיה "מילולית או מעשית", לכך שישראל מעוניינת להחיות את המשא ומתן לשלום עם סוריה. בעבר הודיע סוריה כי היא מוכנה לחדש את השיחות שנפסקו ב-2000 מהנקודה בה נפסקו, ואילו ישראל הודיעה כי היא מוכנה לחדש את השיחות ללא תנאים מוקדמים.

לגבי תכנית מפת הדרכים אמר נשיא סוריה כי "ממשלת המלחמה" של ישראל הפכה את מפת הדרכים ל"חסרת ערך". אסד, שאמר את הדברים בראיון לעיתון איטלקי, מתח ביקורת על התכנית האמריקנית וטען כי היא אינה מתחשבת בעמדתן של סוריה ולבנון, ולא מציעה מנגנון שיביא את הצדדים להסכם סופי. "למפה אין כל מנגנון והיא מבוססת על הכללות", אמר אסד והוסיף: "היא קיימת רק בתקשורת".

הנשיא הסורי הצעיר לא חסך את שבט לשונו מממשלת ישראל, אותה כינה "ממשלת מלחמה" וטען שככזו "אין לה כל אינטרס להשיג שלום ולכן היא ממשיכה בהתנקשויות ובמעשי ההרג, כדי שמפת הדרכים לא תתקדם". אסד חזר על לעמדתה של סוריה לפיה מפת הדרכים מקטינה את מעמדן של סוריה ולבנון ואמר כי שמותיהן של סוריה ולבנון מוזכרות במפה "כאילו הן חלק מהתהליך, וזאת בלא שנועצו בהן".

לגבי עראפת אמר אסד כי זה מכבר אינה מסכימה דמשק עמו בנושא תהליך השלום. אך הוסיף כי תהיה זו טעותץ מבחינת ארצות הברית לאמץ את עמדת ישראל כי יש לסלקו. "הוא נבחר על ידי הפלסטינים" אמר אסד והוסיף: "לא ניתן לקבל התערבות בענייני אחרים ".

כשנשאל לגבי האפשרות שישראל תנסה להתנקש בפעילי חמאס וג'יהאד איסלמי השוהים בסוריה אמר אסד כי "טבעי הוא שאנו נוקטים בצעדי זהירות בכל עניין שלילי שישראל עשויה לחשוב עליו" וכי "ישראל תמיד מוכנה לבצע התנקשויות בכל מקום בעולם.

נשיא סוריה התבטא בחריפות גם כלפי הממשל האמריקני ואמר כי המלחמה בעיראק היתה ``טעות`` וכי בדמשק לא מודאגים מכך שארצות הברית עשויה לפתוח במערכה דומה נגד סוריה. אסד הוסיף כי ``לאחר המלחמה בעיראק הופנו כלפי סוריה איומים חזקים אך אין כל ראיה למתקפה אמריקנית אפשרית``.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by