בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
50 אלף עובדי המדינה ימשיכו לשבות 
 
 תורים ארוכים בנתב``ג. אילוסטרציה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

השביתה תיכנס מחר ליומה השלישי; במשרד האוצר מכינים צווי חירום ומאיימים לא לשלם משכורות גם לנוקטים בעיצומים חלקיים; עובדי המכס בנתב"ג משבשים את הכניסה לארץ

 
 
 
 
 
 
 
 
 
השביתה, עליה הכריזה הסתדרות עובדי המדינה, תיכנס מחר (רביעי) ליומה השלישי. גורמים במשרד האוצר החלו להכין רשימות של עובדים חיוניים, כדי להוציא להם צווי חירום, שיחייבו אותם לעבוד.

משרד האוצר יגיש מחר בישיבת הממשלה שלוש הצעות חוק, שמטרתן לשים קץ לשביתות ולעיצומים במשק. שתים מן ההצעות נוגעות ישירות לרשות הנמלים. ההצעה הראשונה היא לאפשר ליצואנים וליבואנים להשתמש בנמלי עקבה שבירדן ופורט סעיד שבמצרים, כדי לעקוף את השביתה בנמלי ישראל. האוצר אף יציע לדרוש מהרשות לסבסד את ייקור שינוע המטענים. ההצעה השנייה היא לזרז את הפרטת הרשות לשלוש חברות ממשלתיות שונות.

ההצעה השלישית תיקרא "סירוב לקבל עבודה חלקית". על פי הצעת החוק, שרים שבתחום אחריותם פועלים תאגידים סטטוטורים (כגון ביטוח לאומי ורשות שדות התעופה), יוכלו להחליט שאינם מוכנים לאשר לעובדים לערוך עיצומים חלקיים, ולשלוח עובדים כאלה לבתיהם ללא שכר.

מטה המאבק של ההסתדרות החליט אמש, לא להחריף ולא להקל את העיצומים עד צאתו של יום
הכיפורים. דובר ההסתדרות אמר הערב, כי עד כה לא התקיימו מגעים בין ההסתדרות לאוצר במטרה למצוא פתרון לשביתה.
 

תורים ארוכים בנתב"ג

עובדי המכס בנמל התעופה בן גוריון שבו לעבוד בקצב רגיל, לאחר ששיבשו היום את הליכי כניסת הנוסעים לארץ. העובדים האטו את בדיקותיהם, ותורים ארוכים של מאות נוסעים השתרכו בעמדות המכס. מחר בשמונה בבוקר שוב ישבשו המוכסים את העבודה.

יושב ראש סיעת שינוי, חבר הכנסת רשף חן, פנה היום ליועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, בבקשה לנקוט בהליכים משפטיים נגד עובדי המכס, משום לטענתו הם מנצלים לרעה את סמכותם.

במסגרת העיצומים שנוקטים עובדי המדינה סגורים כל משרדי הממשלה לקהל. במשרדי הרישוי לא נערכים מבחני תיאוריה. בלשכות מנהל האוכלוסין לא מונפקים דרכונים חדשים או מוארכים דרכונים קיימים, לא מונפקות תעודות זהות וגם לא כל מסמך רשמי אחר.

עיצומים גם בסניפי הביטוח הלאומי, מס הכנסה, שירות התעסוקה, המכס, המע"מ. הלימודים בבתי הספר מתקיימים כסדרם. למרות השביתה, הגיע משרד המסחר התעשייה והתעסוקה להסדר מיוחד עם ההסתדרות ולפיו עובדי שירות התעסוקה יקבלו הורים יחידים, אשר יגיעו לשם קבלת הבטחת הכנסה.
 

שירות המדינה: מניעת כניסת עובדים היא עבירה

נציב שירות המדינה, שמואל הולנדר, שלח חוזר לכל המנהלים של משרדי הממשלה ויחידות הסמך שלה, כי כל פעולה, שגורמת לפגיעה בתפקוד התקין של משרדי הממשלה, אינה חוקית. משום כך, מניעת כניסתם של עובדים למשרדי ממשלה ומתקניה היא עבירה פלילית ומשמעתית.

הנציב קרא למנהלי המשרדים להבהיר לראשי הוועדים שאסור להם לנקוט באלימות, או להסית עובדים לאלימות. משרדי הממשלה מחוייבים לדווח לנציבות שירות המדינה בכל יום עד השעה 13:00 מי מן העובדים הגיע לעבודה ומי נעדר ממנה. כך תוכל המדינה לנקות משכרם של מי שינקטו בעיצומים או בשביתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by