בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
עונשי מאסר ממושכים נגזרו על חברי מחתרת "בת עין" 
 
 רצו להשיב לפלסטינים באותו מטבע. גמליאלי (משמאל), דביר ומורג (קמרה 2000)   
 
חדשות נענע

שלמה דביר ועופר גמליאל נידונו ל-15 שנות מאסר; ירדן מורד נידון ל-12 שנות מאסר; הורשעו כי התכוונו לבצע פיגוע בשכונת א-טור, במזרח י-ם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (שלישי) עונשי מאסר של 12-15 שנה על חברי מחתרת "בת עין" שהורשעו בעבירות של ניסיון לרצח והחזקת נשק. שלמה דביר ועופר גמליאל נידונו ל-15 שנות מאסר החל מיום מעצרם. ירדן מורג נידון ל-12 שנות מאסר.

בפסק הדין קבעו השופטים כי השלושה התכוונו לבצע פיגוע תופת בערבים, כנקמה על פיגועי הטרור נגד יהודים. השופטים יפה הכט, משה רביד ויעקב צבן כתבו בפסק הדין כי הנאשמים תכננו את מעשיהם בקפידה, ובחרו מקום שאין בו סיורים שגרתיים של המשטרה, משום שתכננו "פיגוע שיגרום לאבידות גדולות בתושביה הערבים של ירושלים".

פרקליטם של שנים מהמורשעים, עו"ד נפתלי ורצברגר, אמר היום ב"קול ישראל" כי יערער על חומרת העונש לבית המשפט העליון. לדבריו, "יום יום יש פיגועים ביהודים. קמים שלושה יהודים ועושים מעשה שמפנה את תשומת הלב לעובדה שיש צד שני למטבע, אז זה מקבל כותרות וזוכה ליחס חמור בצורה מאד מאד קיצונית, ואני חושב שזה יום עצוב לנאשמים וגם לציבור ממנו יצאו".

לאחר הינתן פסק הדין אמרו ירדן מורג ושלמה דביר לכתבים, כי הם מתחרטים על מעשיהם וכי אין בכוונתם לערער עליו. מורג אמר, שידוע לו שעשה טעות, ושעליו לשלם עליה.

משפטם של שניים מחברי המחתרת עדיין נמשך. יוסף בן ברוך, שנחשב למתכנן פעולותיה של המחתרת, נאשם בניסיון לרצח, ונועם פדרמן, מואשם בעברות של אחזקת נשק.
 

הנאשמים נתפסו כשהם גוררים עגלה מלאה בחומרי נפץ

 
הנאשמים נתפסו בחודש אפריל 2002 בשכונת א-טור שבמזרח ירושלים, כשהם גוררים עגלה טעונה בחומרי חבלה. גרירת העגלה בשעה שלוש לפנות בוקר עוררה את חשדם של שוטרים, שערכו בה חיפוש ומצאו שתי לבנות חבלה, שני בלוני גז, מאות ליטר של סולר וברגים.

הם נעצרו, ומחקירתם עלה שהתכוונו לפוצץ את עגלת התופת ליד בית הספר לבנות בשכונה. בנוסף, התכוונו לפוצץ עגלת תופת ליד בית החולים "מוקאסד". השלושה טענו להגנתם, שלא התכוונו לבצע פיגועים אלא רק לעורר הד תקשורתי באמצעו הבערת העגלה. השופטים דחו את הטענות באמרם, שכדי להבעיר אש אין צורך בלבני חבלה וחביות סולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by