בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בלגיה: שחקן כדורגל לשעבר הורשע בהובלת פיגועי טרור 
 
 חיסלו מנהיג אפגני. אחמד שאה מסעוד (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בביהמ"ש בבריסל ינתנו היום פסקי דינם של 23 נאשמים בתכנון פיגוע במטה נאט"ו ובהתנקשות במנהיג אפגני; מנהיגם הורשע

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בבית המשפט בבריסל ינתנו היום (שלישי) פסקי דינם של 23 נאשמים, בחברות באל קאעידה ובמעורבות בפעילות הארגון. החשוד המרכזי בפרשה, ניזאר טרבלסי, אזרח טוניסיה בן 32, הודה באשמה. ניזאר, שחקן כדורגל מקצועי ששיחק בעבר בקבוצה גרמנית, עזב את גרמניה ב-2001 ועבר לאפגניסטן, שם פגש את אוסאמה בן לאדן ששימש, לדבריו, דמות אב עבורו.

טרבלסי ויתר הנאשמים עומדים לדין על חלקם במזימה לפוצץ את המטה הצבאי של ברית נאט"ו בבלגיה וכן, בהתנקשות בחייו של מנהיג פוליטי ומפקד בצבא אפגניסטן בשנת 2001. עד כה פורסם רק פסק הדין בעניינו של טרבלסי, שהורשע בהובלת תא הטרור בפעולותיו השונות.

טרבלסי נעצר ב-13 בספטמבר 2001, יומיים לאחר התקפות הטרור של אל קאעידה בארצות הברית. בחקירתו סיפר כי קיבל הוראה לסוע לבלגיה לבצע פיגוע סמוך למזנון של בסיס "קליין ברוגל" שמחוץ לבריסל, בסיס המשמש כוחות אמריקנים. לדבריו, היה עליו להטמין מטען במשאית, שאמורה היתה להתפוצץ בעוד הוא נוהג בה.

תובעים מכל אירופה עוקבים מקרוב אחר מהלך המשפט, ולפסקי הדין תהיה משמעות נרחבת בהרבה מזו של הכרעות בית המשפט בבריסל. לבלגיה אין חוקים מיוחדים נגד טרור, לכן הואשם טרבלסי בניסיון להשמיד רכוש ציבורי, אחזקה לא-חוקית של נשק וחברות במיליציה פרטית.

יתר הנאשמים עומדים לדין על חלקם באותה מזימה ומואשמים גם בגיוס מתנדבים אירופים לאל קאעידה. בכתב האישום נטען כי המגוייסים נשלחו לאפגניסטן וכי חלקם היו מעורבים בחיסולו של מנהיג האופוזיציה האפגני לשעבר, אחמד שאה מסעוד.
 
 
מכיוון שכמה מהנאשמים קשורים לשני המעשים, החליטו רשויות בלגיה לאחד את שתי התביעות למשפט אנטי-טרור מאוחד, גדול ומתוקשר, שלא היה כדוגמתו במדינה עד היום.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by