בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נעצרו חברי חוליה שרצחה ילדה בפיגוע ירי 
 
 רצחו ילדה ביריות. אילוסטרציה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

בפיגוע נהרגה נועם ליבוביץ בת ה-7 ונפצעו סבה ואחיה בני ה-3 וה-11; בפיגוע השתתפו גם 3 פעילי ג'יהאד איסלמי שטרם נעצרו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שירות הביטחון הכללי עצר שלושה מששת חברי חוליית הג`יהאד איסלמי שביצעה את פיגוע הירי בכביש חוצה ישראל בו נהרגה הילדה בת ה-7 נועם ליבוביץ ונפצעו סבה ואחיה בני ה-3 וה-11. כך הותר היום (שלישי) לפרסום.

החולייה פתחה באש לעבר הרכב בו נסעו נועם ובני משפחתה בכביש חוצה ישראל סמוך לכפר סבא. מן הירי נפצעה נועם אנושות ומתה מפצעיה בשטח. בעקבות הירי התנגש הרכב שנפגע ברכב אחר ובתקרית נפצעו מספר נוסעים נוספים באורח קל.

העצורים הם עמאר שובאכי בן ה-21, מוחמד שרים בן ה-20 ואברהים עטיה בן ה-18. שובאכי, שנעצר בסוף אוגוסט, הודה בחקירתו כי סייע בפתיחת מעבר המים והיה נהג רכב המילוט של החולייה. חשבון הבנק שלו שימש להעברת כספים ממפקדת הג'יהאד האיסלמי בחו"ל לפעילות טרור באיזור קלקיליה.

בעקבות חקירתו של שובאכי נעצרו באמצע ספטמבר שני הפעילים הנוספים: הנער מוחמד שרים והנער עטיה שאמור היה לתצפת על הכביש ולכוון את הירי, אך בסופו של דבר חיכה ליורים ברכב המילוט יחד עם שובאכי.

בפיגוע השתתפו גם שלושה פעילי ג'יהאד שטרם נעצרו: טארק חסאין, ראש החולייה בן ה-25, שביצע בפועל את הירי באמצעות רובה מסוג קלצ'ניקוב, גייס את מרבית חברי החולייה ויזם את הפיגוע; סאמח שובאכי, בן 23, שגייס לחולייה את עמאר שובאכי, תיווך בהעברת הכספים לחו"ל והשתתף בפתיחת מעבר המים; מוחמד עטיה, בן 19, שאבטח את חסאין במהלך הירי באמצעות אקדח.

את הרעיון לביצוע הפיגוע העלו שרים וחסאין במהלך פגישה של חברי החוליה בבית הקפה'אל-עולה' בקלקיליה, במהלכה התבצעה גם חלוקת התפקידים ביניהם. כשבוע לפני הפיגוע כינס חסאין את מרבית חברי החולייה והודיע להם כי "הגיעה שעת האפס" וכי ברשותו רובה ושני אקדחים. בנוסף עדכן חסאין כי ערך תצפיות על הכביש וכי קל לעבור דרך מעבר המים.

ביום הפיגוע פתחו חברי החולייה את מעבר המים ולאחר מכן נפגשו חברי החולייה במסגד הישן בקלקיליה לאחר תפילת הערב במקום ויצאו לפיגוע כמתוכנן.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by