בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
חשד: הבית הלבן חשף זהות סוכנת סי.איי.אי במכוון 
 
 החשד כי 2 עובדי הבית הלבן מסרו את המידע לעיתונאי   
 
חדשות נענע

משרד המשפטים פתח בחקירת ההדלפה; הסוכנת ואלרי פליים נשואה לדיפלומט, שחשף כי בוש לא דייק במידע שמסר לגביי עיראק

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד המשפטים האמריקני החליט לפתוח היום (שלישי) בחקירה פלילית בעניין הדלפת שמה של סוכנת הסי.איי.אי ואלרי פליים על ידי העיתונאי רוברט נובאק, וזאת לאחר שבעלה, שגריר ארה"ב לשעבר בגבון, ג'וזף ווילסון, האשים את ממשל בוש בהגזמה מכוונת לאחר שהנשיא דיווח כי עיראק ניסתה לקנות אוראניום באפריקה.

החשד לכאורה הוא כי שני עובדי הבית הלבן הדליפו את שמה לנובאק כנקמה. גורמים בממשל מסרו כי נדיר מאוד שמשרד המשפטים מנהל חקירה בענין הדלפה של חומר מסווג.

צוות הבית הלבן קיבל הודעה בנוגע להתפתחות החקירה באמצעות האי-מייל, לאחר שהמשרד החליט לשנות את סטטוס החקירה, מפרלמנטרית לפלילית. המייל שנשלח על ידי היועץ המשפטי של הבית הלבן, אלברטו גונזלס, הורה לכל העובדים להגיש כל חומר שעשוי להיות קשור לחקירה.

לקראת המלחמה עם עיראק, נשלח ווילסון על ידי הסי.איי.אי למדינת ניז'ר לצורך חקירת האשמות כי עיראק ניסתה לקנות אוראניום במדינה. ווילסון דיווח כי לא נמצאו עדויות לכך. אולם, בוש התייחס אליהם בכל זאת בנאום לאומה בינואר.

במאמר שפירסם ווילסון בעיתון "הניו יורק טיימס", עירער על ההחלטה התמוהה של בוש וניסה להבין מדוע החליט הנשיא להתעלם ממצאיו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by