בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הממשלה נגד עובדי הנמלים  
 
 לא נעים לראות נמל סגור. נמל חיפה (לעמ)   
 
חדשות נענע

בחיפה יוכשר נמל פרטי, סחורות יועברו דרך מצרים וירדן ותזורז הפרטת הנמלים; נתניהו קורא לפרץ לדון במשבר; ובינתיים - השביתה נמשכת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרדי האוצר והתחבורה נערכים למאבק חסר תקדים בוועדי העובדים השובתים. שר התחבורה, אביגדור ליברמן, חתם על צו המורה להכשיר נמל פרטי קטן בחיפה, מספנות ישראל, לשימוש כדי שיאפשר עגינת מכולות, במקום בנמלי חיפה, אשדוד ואילת המושבתים. על פי ההערכה, הנמל יהיה מוכן לשימוש בתוך שבוע עד עשרה ימים.

שר האוצר, בנימין נניהו, שלח היום מכתב ליו"ר ההסתדרות, עמיר פרץ, בו הוא קורא לו לשוב לשולחן המשא ומתן, כדי לנסות ולהגיע להסכמה שתביא לסיום העיצומים ברשות הנמלים. נתניהו אומר כי שביתת עובדי המדינה עולה לכל משפחה בישראל 200 שקל ליום, וכי אין כל סיבה שהמדינה תמשיך לממן זאת.

נתניהו יבקש מן הממשלה לאשר הצעת החלטה, לפיה יועבר ייבוא וייצוא הסחורות מישראל לנמל פורט סעיד במצרים ולנמל עקבה בירדן. ממסופי הגבול יועברו הסחורות במשאיות למסופי הגבול בניצנה, רפיח ומסוף הערבה. מנהל אגף המכס והמע"מ באוצר, איתן רוב, כי הרפורמה הצפויה ברשות הנמלים, אשר בגינה שובתים העבודים, אינה הפרטה אלא "צורת התארגנות" שונה. לדבריו, "רוצים לחסוך לציבור כסף. מוסיפים 400 עובדים והעובדים שובתים משום שמדובר בפיטורי מנהלים".

בישיבת הממשלה שתתקיים מחר יציע שר האוצר, בנימין נתניהו, לסבסד את ההובלה העוקפת. מומחים מעריכים כי העלות מגיעה לכמיליון דולר ליום עבור שינוע של אלף מכולות. על פי הצעת האוצר, תחוייב רשות הנמלים להעביר למדינה בתוך חודש מאתיים מיליון שקל בעבור הייקור הצפוי בשינוע הסחורות.

בישיבת הממשלה יציע שר האוצר גם להקדים את ביצוע ההפרטה ברשות הנמלים. על פי ההצעה, יוסמך השר להגיש את תיקוני החקיקה הנדרשים עוד לפני אישור התקציב בכנסת. שרי הממשלה ידונו היום גם בהצעת האוצר שלא לשלם משכורות לעובדי המדינה הנוקטים בעיצומים חלקיים.
 

נמשכים העיצומים של הסתדרות עובדי המדינה

 
עובדי נמלי הים בחיפה, אשדוד ואילת הצטרפו אתמול לשביתת עובדי המדינה, שפתחה אתמול הסתדרות עובדי המדינה. ראש הממשלה, אריאל שרון, אמר אתמול כי השביתה היא פוליטית מיסודה, היות שלא מתוכננים פיטורים בנמלים.

השביתה, עליה הכריזה הסתדרות עובדי המדינה, תיכנס מחר ליומה השלישי. במסגרת העיצומים שנוקטים עובדי המדינה סגורים כל משרדי הממשלה לקהל. במשרדי הרישוי לא נערכים מבחני תיאוריה. בלשכות מנהל האוכלוסין לא מונפקים דרכונים חדשים או מוארכים דרכונים קיימים, לא מונפקות תעודות זהות וגם לא כל מסמך רשמי אחר. עיצומים גם בסניפי הביטוח הלאומי, מס הכנסה, שירות התעסוקה, המכס, המע"מ.

גורמים במשרד האוצר החלו להכין רשימות של עובדים חיוניים, כדי להוציא להם צווי חירום, שיחייבו אותם לעבוד. משרד האוצר יגיש היום בישיבת הממשלה הצעת חוק שנקראת "סירוב לקבל עבודה חלקית". על פי הצעת החוק, שרים שבתחום אחריותם פועלים תאגידים סטטוטורים (כגון ביטוח לאומי ורשות שדות התעופה), יוכלו להחליט שאינם מוכנים לאשר לעובדים לערוך עיצומים חלקיים, ולשלוח עובדים כאלה לבתיהם ללא שכר.

מטה המאבק של ההסתדרות החליט לא להחריף ולא להקל את העיצומים עד צאתו של יום
הכיפורים. דובר ההסתדרות אמר הערב, כי עד כה לא התקיימו מגעים בין ההסתדרות לאוצר במטרה למצוא פתרון לשביתה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by