בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסו של ברק נחת בוושינגטון. הלילה: הפגישה עם קלינטון 

מטוסו של ברק נחת בוושינגטון. הלילה: הפגישה עם קלינטון

 
 
חדשות  נענע

בלב השיחות בין השניים יעמוד הסכם המסגרת עם הפלסטינים וניסיון להחיאת הערוץ הסורי. הרשות הפלסטינית הציעה לממשל האמריקאי לדחות לחודש יוני את תאריך היעד להסכם המסגרת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, הגיע בשעות אלו לוושינגטון, וייפגש הערב (חצות, שעון ישראל) עם נשיא ארצות-הברית. בלב השיחות יעמוד הסכם המסגרת עם הפלסטינים והחיאת השיחות עם הסורים.

העיתון "הארץ" מוסר היום כי הרשות הפלסטינית הציעה לממשל האמריקאי לדחות לחודש יוני את תאריך היעד של הסכם המסגרת להסכם הקבע, שנקבע לחודש מאי.

כזכור, ההסכם היה אמור להיחתם בפברואר, ונדחה בשלושה חודשים בגלל העיכובים במשא ומתן.

האמריקנים דבקים עדיין בתאריך היעד של מאי, וקלינטון מבקש לשמוע את עמדות הצדדים ולהבין את מרחב הגמישות שלהם, כדי להעריך את סיכויי ההסכם.

גורם בכיר בפמליית ראש הממשלה אומר כי ישראל אינה מתכוונת לנסח הסכם טיוטה עד שערפאת לא יגמיש את עמדותיו.

בשבוע הבא ייוועד הנשיא קלינטון עם ערפאת, וינסה לפשר בין שני הצדדים כדי להגיע במהירות האפשרית להסכם.

אתמול נפגש ברק בדרכו לוושינגטון עם נשיא מצרים, חוסני מובארק. השניים החליפו הערכות על תהליך השלום בכל הערוצים, בעקבות השיחות שקיים מובארק השבוע עם ערפאת ועם שר החוץ הסורי פארוק א-שרע.

אחרי הפגישה אמר בכיר בפמליית ראש הממשלה כי הדברים ששמע ברק ממובארק על העמדות הסוריות לא הפכו אותו לאופטימי יותר בהערכת הסיכויים לחידוש המו"מ. ברק, אומרים במשלחת, מעריך שיש סיכוי אפסי להחייאת המו"מ עם סוריה.

כמו כן, ישנה רשימה ארוכה של נושאים העומדים על הפרק בשיחות בין שני המנהיגים, כגון המשך מתקפות החיזבאללה והנסיגה הישראלית הצפויה מדרום-לבנון.

מרשת הסי.אן.אן נמסר כי גורמים בכירים בלבנון טוענים כי יציבות בקו הגבול בין ישראל ולבנון תלויה באופן בלעדי בהסדר עם הסורים.

אך היציבות באזור אינה תלויה רק ברצונם של הסורים והחיזבאללה: ישנן קבוצות של פלסטינים חמושים, המתגוררים במחנות פליטים בדרום לבנון. קבוצות אלו טוענות כי לא יפרקו את נשקן אלא אם כן יושג הסדר שיאפשר את זכות השיבה.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by