בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צה"ל מתגונן: כמות אפודי המגן תואמת לצרכים 
 
 ההורים מוצאגים, בצבא מרגיעים. לוחמים בפעילות בגדה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

דו"ח מבקר המדינה חשף ליקויים קשים במיגון החיילים ומחסור באפודי מגן; היום התברר כי הורים מבריחים לילדיהם אפודים קרמיים מחו"ל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בצה"ל מיהרו היום (רביעי) להזים את טענות מבקר המדינה כי כמות אפודי המגן העומדת לרשותם של חיילי צה"ל המשרתים בשטחים קטנה בכחמישים אחוז מהנדרש. מטה זרוע היבשה, תא"ל אבי מזרחי, אמר בגל"צ כי מספר אפודי המגן הקרמיים בצבא כיום תואם את הצרכים המבצעיים, וכי הצבא נמצא כעת בהליך רכישה של אפודים נוספים. "נתנו את רמת המיגון הנדרשת ... בשנתיים האחרונות השקענו כ-400 מיליון שקל במיגון של כלי רכב, ואפודים ועוד כמה דברים", אמר מזרחי והוסיף: "אפוד המגן הזה אינו חזות הכל".

העניין הוא שהורי הלוחמים המשרתים בשטחים דווקא חושבים שהאפודים הם כן חזות הכל ויכולים להחזיר את ילדים הביתה בריאים ושלמים. חדורים במוטיבציה לעשות הכל למען הילדים, ומאחר שבצה"ל לא ממש עומדים בביקוש, הורים רבים החליטו לרכוש בעצמם אפודים קרמיים בחו"ל ולהבריחם לארץ, וזאת מבלי להצהיר על כך במכס.

"מעריב" מדווח כי את התופעה חשפו עובדי המכס, שמאז שלשום, במסגרת העיצומים שהם מקיימים, בודקים בקפדנות רבה כל מזוודה ותיק שהישראלים השבים מחו"ל מביאים עימם. מבדיקת המוכסים מתברר כי אחד הפריטים הפופולריים ביותר בקרב השבים ארצה הם אפודים קרמיים.

יצוין כי מאז תחילת האינתיפאדה הוכיחו האפודים הקרמיים את יעילותם בשמירה על חיי החיילים שלבשו אותם, ובלמו את הקליעים שנורו לעברם: ב-18 לספטמבר, ניצלו חייו של סמ"ר עמישב פלאי, לאחר שמחבל ירה לעברו מטווח קצר, ואולם הקליעים פגעו באפוד הקרמי שלו ונעצרו מילימטרים ספורים מלבו.

מנגד, בארבעה בספטמבר נהרג בפעילות בג'נין סמל גבריאל עוזיאל מאש פלסטינים, כשלא לבש אפוד קרמי. בצה"ל טענו כי בשל מצוקות תקציביות לא כל החיילים הפועלים בשטחים מקבלים אפודים קרמיים.

דו"ח המבקר חושף מחדלים חמורים באמצעי המיגון המסופקים לחיילי צה"ל, בגדר ההפרדה ומרחב התפר, מערך האבטחה של שירות הביטחון הכללי, מערך הטיסות של חיל האוויר, אבטחת הגבולות מפני הברחת נשק ועוד. מהדו"ח עולה כי חסרים כ-50% מאפודי המגן נגד רסיסים ומהקסדות שיש להחליפן. הדו"ח מציין עוד כי עד כה לא הוכנה תכנית רב שנתית להחלפת מאות אלפי האפודים והקסדות הישנים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by