בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הופסקו עיצומי עובדי המכס בנתב"ג 
 
 פטורים מבדיקות מכס. אילוסטרציה (המצולמים אינם קשורים לכתבה)   
 
חדשות נענע

לאחר ששר התחבורה הורה אתמול לאפשר לכל הנוסעים לעקוף את עמדת המכס; מהיום, עובדי משרד הפנים שנוקטים בעיצומים, לא יקבלו שכר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עובדי המכס בנמל התעופה בן גוריון הפסיקו היום (חמישי) את העיצומים בהם נקטו בשלושת הימים האחרונים, לאחר ששר התחבורה הורה אתמול לרשות שדות התעופה לאפשר לכל הנוסעים לעקוף את עמדות המכס.

בעקבות הוראת השר, אביגדור ליברמן, פתחו עובדי הנמל את השערים ליד עמדת בידוק הדרכונים, ואיפשרו לנוסעים להיכנס ארצה מבלי לעבור במכס. במסגרת עיצומיהם, האטו עובדי המכס את עבודתם בצורה ניכרת, מה שגרם לתורים ארוכים של נוסעים, שהמתינו שעות ארוכות לבדיקת מטענם.

בתוך כך נכנסו ליומם הרביעי העיצומים בהם נוקטים עובדי המדינה. אתמול הודיע שר הפנים, אברהם פורז, כי מהיום לא תשולם משכורת לעובדי משרדו, אשר ינקטו עיצומים חלקיים. במכתב לכל עובדי מרשם האוכלוסין, נאמר כי מי שיבואו היום לעבודה אך לא יקבלו קהל, לא יקבלו שכר.

החלטתו של השר פורז באה על רקע ישיבת הממשלה אתמול, בה אישרו השרים את הצעת ההחלטה של משרד האוצר, לפיה שרים שבתחום אחריותם פועלים תאגידים סטטוטורים יוכלו לסרב לשלם לעובדים עבור "עבודה חלקית". השרים יוכלו לשלח את העובדים לבתיהם ללא שכר.

טרם נקבע מועד לחידוש המשא ומתן בין הסתדרות עובדי המדינה לבין משרד האוצר, לאחר שהמגעים בין הצדדים לא חודשו מאז יום שלישי. במשרד האוצר החלו להכין רשימות של עובדים בתפקידים חיוניים, כדי להוציא להם צווי חירום שמתוקפם יהיו מחוייבים לעבוד.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by