בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
צרפת: רופא הודה בביצוע המתת חסד 

צרפת: רופא הודה בביצוע המתת חסד

 
 
חדשות נענע

ד"ר פרדריק שוסוי ניתק את מכונת ההחייאה של צעיר שנשאר אילם ומשותק אחרי תאונת דרכים; הסביר: זה מאוד מקובל אצלנו, אבל לא מדברים על זה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
סוגיית המתת החסד עלתה בימים האחרונים לדיון ציבורי בצרפת. זאת, לאחר שרופא צרפתי הודה בניתוק מכונת ההנשמה של חולה צעיר, אשר ביקש למות.

תאונת דרכים שעבר לפני שלוש שנים הותירה את וינסנט הומברט בן ה-22 אילם, עיוור ומשותק. לפני כשבוע ניסתה אמו לשים קץ לחייו על ידי מתן מנת יתר של משככי כאבים. מאז הוא היה שרוי במצב של תרדמת (קומה) ומחובר למכונת הנשמה.

הרופא שניתק אותו מהמכונה, פרדריק שוסוי, אמר לכתבים, שהצוות הרפואי נוקט החלטות כאלה פעמים רבות, אלם "מסורת של צביעות" מונעת מהם להעלות את הנושא לדיון פומבי. הוא הודה במעשהו במהלך הלווייתו של הצעיר. ההלווייה נערכה לפי תכנונו של החולה: ברקע נשמע השיר האהוב עליו, וחברים ובני משפחה הקריאו קטעי קריאה שבחר.

המהלך הטקס הקריא אביו מכתב שכתב לפני מותו, שם הוא מוסר לקרוביו שהוא לא רצה לשאת "סבל, חרטה או דמעות". במכתב קרא לאוהביו לקבל את מותו כאירוע פשוט וטבעי.

אולם, הרשויות בצרפת עלולות שלא לראות באופן שבו מת תהליך טבעי, ואף להעמיד לדין את הרופא שסייע לו בכך. "אני לוקח אחריות מלאה על מעשי", אמר הרופא. "זו היתה החלטה קשה, שנעשתה מתוך התחשבות ברצונו של החולה".

לפני שנה כתב הומברט לנשיא ז'אק שיראק, בבקשה להתיר לאמו לסייע לו לשים קץ לחייו. הרשויות חלוקות בדעותיהן לגבי הנושא, והחקיקה לאינה חד משמעית. ראש הממשלה ז'אן-פייר רפרין שינה את החוק, כך שהמתת חסד תותר במקרים מסויימים. אולם שר הבריאות, ז'אן-פרנסואה מאטי, מנסה לגבש קוד מקצועי שימנע זאת.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by