בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
היינו כוחניים, נשארנו כוחניים 
 
 אשכנזי, בתצלום מ-1977 (לעמ)   
 
חדשות נענע

מוטי אשכנזי, שהנהיג את תנועת המחאה נגד הממשלה אחרי מלחמת יום הכיפורים, התארח בפורום אקטואליה בנענע, ודיבר נגד הפוליטיקאים, בעד הידברות ומדינת רווחה, וגם על הסירוב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
"לא פעם יצא לי לסרב פקודה, כאשר חשבתי שהיא לא חוקית בעליל, או איננה מוסרית, או שמשקלה של המשימה מול חיי אדם אינו הגיוני. כאשר עשיתי זאת הייתי מוכן לשאת במחיר האישי למעשיי. זו הגישה שהייתי רוצה לראות אצל כל מפקד בצה"ל, ואני יודע שיש מפקדים רבים שפועלים כך".

כך אמר אמש (רביעי) מוטי אשכנזי לגולשי פורום אקטואליה בנענע. אשכנזי פיקד במלחמת יום הכיפורים על מוצב "בודפסט", המוצב היחיד שלא נפל בקרבות בתעלת סואץ. הוא התפרסם כשפתח בשביתת רעב לאחר המלחמה, וסחף אלפים בתנועת מחאה שהקים, ושפעלה עד חילופי השלטון ב-1977. לאחרונה פרסם את הספר "הערב בשש תפרוץ מלחמה".

אשכנזי, שהתארח בפורום לרגל מלאת שלושים שנה למלחמת יום הכיפורים, סיפר לגולשים כי גם היום הוא מוביל תנועה חברתית, שקוראת להקמת קונפדרציית מדינות שתורכב מישראל, ירדן והמדינה הפלסטינית, ותפעל בדומה לאיחוד האירופי.

אשכנזי גם מתח ביקורת חריפה על תפישת הביטחון הישראלית כיום. לדבריו, לא הסיקה ישראל את הלקחים החשובים ממלחמת יום הכיפורים. "עדיין אין לישראל חשיבה מדינית-בטחונית ברמה האסטרטגית ,ואין לה תורת בטחון שתגדיר סדרי עדיפויות ברמה הלאומית. הכוחניות בחשיבה ובביצוע באות במקום חשיבה ארוכת טווח, והתחכום הטכני מחליף אצלנו את החשיבה החכמה. מדינות שבונות את עוצמתן על בסיס ההרתעה בלבד נגררות בהדרגה חשיבה כוחנית" ענה לאחד הגולשים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by