בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
קולומביה: נציגי הכנסייה והצלב האדום יבקרו אצל החטופים 
 
 מבטיח חנינה בתמורה לשיחות שלום. הנשיא אוריבה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ארגון המורדים ELN הסכים לתיווך הכנסיה במו"מ עם הממשלה; הנשיא אוריבה הבטיח חנינה למנהיגי המורדים, אם יפתחו בשיחות שלום; נציגי הכנסייה יבדקו את מצבם הבריאותי של 7 המטיילים שנחטפו וידונו עם החוטפים בשחרורם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בעקבות פגישתו אמש של ארכיבישוף מהכנסיה הקתולית בקולומביה, עם שני מנהיגי ארגון המורדים ELN, המרצים עונשי מאסר, הסכים הארגון, המחזיק בשבעת המטיילים, לתיווך הכנסיה במשא ומתן עם הממשלה.

כבר בימים הקרובים ייצאו אנשי כמורה לאזור סיירה נוואדה, שם מוחזקים החטופים, בהם גם ארבעת הישראלים, בני דניאל (23) ממעלה אדומים, אורפז אוחיון (22) ממעלה אדומים, עידו גיא (26) מחיפה וארז אלטוויל (24) מהרצליה. נציגי הכנסיה יבדקו את מצבם הבריאותי של החטופים וידונו עם החוטפים בשחרורם. יחד עם נציגי הכנסיה יבקרו אצל החטופים גם נציגי הצלב האדום.

במקביל, הבטיח נשיא קולומביה, אלבארו אוריבה, חנינה למנהיגים הכלואים, אם יסכימו לסייע בשחרור החטופים ולפתוח בשיחות שלום עם הממשלה. את ההצעה העביר אמש הארכיבישוף, אלברטו חראלדו, בפגישתו עם שני המנהיגים העצורים. הפגישה נמשכה כמה שעות ובסיומה אמר כי היא היתה חיובית.
 

ארגון ELN הודה בחטיפה אך לא מסר דרישותיו

 
השבוע הודיע ארגון "צבא השחרור הלאומי" (ELN) כי הוא עומד מאחורי חטיפת שמונת התיירים.

בהודעה שנשלחה לתחנת רדיו מקומית, נאמר כי הפעולה בוצעה לציון 30 שנים להפיכה בצ'ילה ולהדחתו של הנשיא סלבדור איינדה.

"אנחנו מעוניינים להביע את נכונותנו למצוא פתרון לפרשה הזו", נמסר בהודעה, אך לא נמסרו דרישות הארגון לשחרור החטופים.

בהודעה האשים הארגון את ראש הממשלה, אריאל שרון, בשותפות לאימפריאליזם העולמי. בנוסף האשימו החוטפים גם את נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, ראש ממשלת בריטניה, טוני בלייר, ונשיא קולומביה באותה "עבירה". עם זאת, לא נמסרו דרישות הארגון לשחרור החטופים.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by