בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכת תנופת הבנייה בהתנחלויות 
 
 הבנייה היא מענה לריבוי הטבעי בהתנחלויות (רויטרס)   
 
חדשות נענע

משרד הבינוי והשיכון פירסם מכרזים לבנייתם של כ-600 יחידות דיור במעלה אדומים, בית"ר עלית ואריאל; עריקאת: ההחלטה היא גזל קרקעות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
משרד הבינוי והשיכון פירסם היום (חמישי) מכרזים לבניית 600 יחידות דיור ב-3 התנחלויות. דובר המשרד, קובי בליך אמר כי המכרזים פורסמו כחלק ממדיניות ממשלתית לפיתוח תשתיות ביהודה ושומרון, כמענה לצרכי הקהילה ולריבוי הטבעי בהתנחלויות.

הפלסטינים גינו את ההחלטה, יאסר עבד-רבו, חבר הקבינט הפלסטיני אמר כי זאת הוכחה נוספת כי ישראל מתעלמת לחלוטין מתוכנית "מפת הדרכים", וממשיכה להרחיב את ההתנחלויות. סעיב עריקאת טען כי ההחלטה היא "גזל קרקעות". לדבריו, ההחלטה שמה קץ לרעיון הקמתם של שתי מדינות.

המכרזים לבניית היחידות פורסמו הבוקר בעיתון "הארץ", והן כוללות בסך הכל 604 יחידות דיור חדשות בשתי התנחלויות סמוך לירושלים: 50 יחידות ביישוב מעלה אדומים, 530 יחידות בבית"ר עלית ו-24 באיראל הסמוכה לשכם. תנועת "שלום עכשיו" מאשימה את משרד השיכון כי הוא קבלן מבצע של מועצת יש"ע.

פירסום המכרזים מתבצע למרות התנגדותה של ארצות הברית הדורשת כי אין להרחיב את ההתנחלויות ולפעול לפינויים של יישובים לא חוקיים. אמש נמנעה מחלקת המדינה האמריקנית מלהגיב על החלטת ממשלת ישראל לאשר את תוואי גדר ההפרדה ממזרח לאריאל, לרבות התכנית להשאיר בגדר פירצה שתאובטח על ידי צה"ל.

עם זאת אמר הלילה דובר מחלקת המדינה, ריצ'ארד באוצ'ר, כי עמדת ארה"ב בענין הגדר לא השתנתה. באוצ'ר ציין כי "הממשל עדיין מתנגד לפעולות חד צדדיות שישפיעו על פתרון הקבע" והוסיף כי הממשל יבחן ביסודיות את החלטת הממשלה בישראל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by