בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מופז: הקיצוץ מקרב את צה"ל לקו האדום 
 
 לא ניתן יהיה להערך כראוי. מופז (רויטרס)   
 
חדשות נענע

שר הביטחון הזהיר כי הדבר ייפגע ביכולת ההרתעה של הצבא; ח"כ סנה: הקיצוץ בתקציב הביטחון גובל בהפקרת ביטחון ישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
שר הביטחון, שאול מופז, התריע היום (חמישי) כי עקב הקיצוץ בתקציב הביטחון לא ניתן יהיה להכין את צה"ל לכל ההתפתחויות, וכי התקציב עובר את הקו האדום של שמירה על צבא חזק ומרתיע.

מפקד זרוע היבשה, האלוף יפתח רון-טל, אמר כי בגלל הקיצוץ בתקציב הביטחון יש חשש שיחידות המילואים לא יוכלו להתאמן בשנה הבאה, לאחר שלא התאמנו גם בשנה האחרונה. לדבריו, עקב מצוקה תקציבית גם יפגעו תוכניות פיתוח.

חבר הכנסת אפרים סנה מהעבודה קרא לראש הממשלה, אריאל שרון, לבטל את הקיצוץ הנוסף בתקציב הביטחון. סנה, משמש כראש הוועדה לתפיסת הביטחון ולבנין הכוח של צה"ל אמר כי הממשלה מסירה את השכפ"צ הקרמי לא רק מלוחמי צה"ל, אלא מכל אזרחי מדינת ישראל.

סנה התייחס לקיצוץ ואמר: "זה אומר לא רק שישראל נשארת בלי "מרכבה", בלי לווין, בלי "חץ", עם חצי מסדר הכוחות שלה עם צבא שלא מתאמן. ככה אי אפשר יהיה להגן על מדינת ישראל. בלי יתרון איכותי, ובלי כלים, אי אפשר יהיה להגן על המדינה".

שרון, החליט כי מתקציב הביטחון יקוצצו עוד 320 מיליוני שקלים. בישיבת הממשלה אמר: "הקיצוץ בתקציב בסך עשרה מיליארד שקלים הוא לעיתים קשה מנשוא, אך כדי לשמר את היציבות הכלכלית ולהניח את התנאים לגידול הסקטור הפרטי ולצמיחת המשק, הממשלה חייבת להקטין את הוצאותיה כך שהגירעון בתקציב יהיה נמוך ככל האפשר".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by