בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הודי שבילה 18 שנים בנסיון להוכיח שהוא חי 
 
 כבוד להישגים מדעיים שלא ניתן או לא רצוי לחזור עליהם. טקס האיגנובל (צילום: אתר איגנובל)   
 
חדשות נענע

חוקרים שהוכיחו שלנהגי מוניות בלונדון יש מוח גדול מהממוצע והאנשים שהמציאו את חוקי מרפי; קבלו את הזוכים בפרסי האיגנובל 2003

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הודי שבילה 18 שנים בנסיון להוכיח שהוא חי, חוקרים שניסו להראות שלנהגי מוניות בלונדון יש מוח גדול מהממוצע וממציאי חוקי מרפי זכו אתמול (חמישי) בפרסי האיגנובל, מעין פרודיה על פרסי הנובל.

הפרסים הוענקו גם לחוקרים שמצאו כי לפולטיקאים יש מבנה אישיות פשוט למדי, ליפני שחקר פסל שמבהיל ציפורים ולכלכלן המתעד התנהגות מטרידה.

פרסי האיגנובל, משחק מילים על מילה שמשמעותה הוא נחות או שפל, מוענקים כבכל שנה על ידי המגזין להומור מדעי וקבוצות אקדמיות בארצות הברית במטרה לכבד הישגים מדעיים שלא ניתן או לא רצוי לחזור עליהם. "אנו מנסים לגרום לאנשים לצחוק, אבל אנחנו רוצים שהם גם יחשבו", אמר מרק אברהמס, אחד מהשופטים הקובעים למי יוענקו הפרסים בטקס הנערך בעיר בוסטון.

פרס האיגנובל לשלום הוענק להודי לאל ביהארי על הישג משולש: ראשית, הוא הצליח לחיות חיים פעילים למרות שהוכרז כמת. שנית, על כך שניהל קמפיין מהולל נגד הבירוקרטיה ההודית ונגד בני משפחתו החמדניים. ולבסוף, על כך שהקים אגודה למען אנשים מתים. ביהארי, שהוכרז כמת ב-1976 על ידי משרד הפנים ההודי, מצא אלפי הודים בעלי גורל דומה. ככל הנראה הדבר נובע מכך מקרוביהם שיחדו פקידים הודים במטרה לרשת את נכסיהם.

בעקבות "מותו", סירבו שלטונות הודו להעניק לביהארי דרכון באמצעותו יוכל להגיע לטקס האיגנובל. לבסוף קיבל ביהארי דרכון אך ארצות הברית סירבה לתת לו ויזה ואי לכך נמנע ממנו הכבוד לו הוא ראוי.

פרס ההנדסה הוענק לאנשי חיל האוייר האמריקני: אדוארד מרפי, ג'ון סטאפ וג'ורג' ניקולס שב-1949 המציאו את חוק מרפי הראשון: "אם משהו יכול להשתבש - הוא ישתבש".

פרס הרפואה הוענק לחברי צוות של אוניברסטיאת קולג בלונדון שערכו מחקר שניסה להוכיח שמוחם של נהגי מוניות לונדונים מפותח יותר מאלו של יתר בני האדם. דו"ח המחקר, שפורסם בעיתון מדעי מכובד, הראה שאזור מסוים במוחם של נהגי המוניות הלונדונים גדול מהממוצע משום שעליהם לזכור מפה של לונדון ולהיות בעלי כושר ניווט מפותח.

צוות של אוניברסיטאות רומא וסטנפורד זכו בפרס הפסיכולוגיה בעקבות מחקרם, שפורסם גם הוא בכתב עת מדעי רציני להחריד, שמסקנתו היא שהאזרחים שופטים את נבחריהם לפי שני קריטריונים בלבד.

פרס הכימיה הוענק ליוקיאו הירוש מאוניברסיטאת קנזווה ביפאן על מחקר שערך לפסל נחושת 'דוחה יונים'.
 
 
ג'ון טריקאוס מזיקלין ביזנס סקול בניו יורק זכה בפרס הספרות לאחר שפרסם למעלה משמונים מחקרים על כל מיני דברים מוזרים. כמו למשל על שיעור הנהגים שאינם עוצרים בשלט עצור מסוים ועל שיעור הקונים בסופרמרקט שניגשים לקופה המהירה עם יותר מוצרים מהמותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by