בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
דיווח: עסקת חילופי השבויים לא תתבצע בימים הקרובים 
 
 ארד. המאמצים לשחרורו יימשכו (לעמ)   
 
חדשות נענע

כך מעריכים גורמים מדיניים בי-ם; מופז: הנחת העבודה לפיה רון ארד חי - תקפה; דו"ח וינוגרד הוצג בפני בני משפחת ארד; לא הוצגו לפניהם פרטים מסווגים ורגישים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
עסקת חילופי השבויים עם החיזבאללה לא תתבצע בימים הקרובים, כך דווח הבוקר (שבת) ב"קול ישראל" מפי גורמים מדיניים בירושלים. אותם גורמים אומרים כי עדיין לא גובשה סופית רשימת האסירים שישוחררו, אולם ישראל מוכנה לשקול שחרור דיאני ועובייד, אך לא תשחרר אסירים עם "דם עם הידיים". על פי דיווחים, ישראל אמורה להעביר לחיזבאללה כ-15 לבנונים הנמצאים בידיה, בהם דיראני ועובייד, ו-400 עצירים פלסטינים.

הערכת הגורמים מנוגדת להערכה שהושמעה אתמול, לפיה השיחות עם חיזבאללה על חילופי השבויים, נמצאות בשלב מכריע והעסקה עשויה להתבצע בתוך שבוע. לדבריהם, תלוי הדבר כעת בהסכמת החיזבאללה.

ראש הצוות הישראלי, אילן בירן, ביקר בימים האחרונים בגרמניה, שם הציג למתווך הגרמני במשא ומתן את הצעותיה הסופיות של ישראל, במסגרת עסקה בה ישוחררו אסירים הכלואים בארץ, בתמורה להחזרת אלחנן טננבוים וגופות שלושת החיילים החטופים. ישראל דורשת לקבל גם מידע על רון ארד.

שר החוץ, סילבן שלום, אמר השבוע כי העיסקה קרובה מתמיד, והיא התאפשרה הודות לשינוי המשמעותי בעמדת החיזבאללה. "הדבר הזה הובהר להם בצורה הברורה ביותר, שאין להם שום אפשרות לקבל שחרור של אדם אחד רק בתמורה למידע", אמר שלום והוסיף כי, "מאז שהצד השני קיבל אותה החלטה אסטרטגית, אותה הבנה שחילופים יכולים להעשות רק על בסיס של הדדיות, הם נכנסו בצורה יותר רצינית למשא ומתן".
 

מופז: תקפה הנחת העבודה לפיה רון ארד בחיים

הרב וייס מכיר בערך פדיון שבויים. החיילים החטופים
 הרב וייס מכיר בערך פדיון שבויים. החיילים החטופים   
שר הביטחון, שאול מופז, אמר אתמול כי תקפה הנחת העבודה שנקבעה בדו"ח וינוגרד, לפיה רון ארד חי. בתום דיון שהתקיים בלשכתו, הוסיף מופז כי איראן נושאת באחריות לגורלו, בריאותו והחזרתו של הנווט השבוי לישראל בשלום. מופז הורה לכל הגורמים להמשיך ולהשקיע את כל המאמצים והמשאבים כדי להחזיר את רון ארד הביתה והדגיש כי המאמצים לשחרורו יימשכו בד בבד עם המאמצים לשחרורם של יתר השבויים והנעדרים.

דו"ח וינוגרד הוצג אתמול בפני בני משפחת ארד. לא הוצגו לפניהם פרטים מסווגים ורגישים. כזכור, משפחת ארד הבהירה לאחרונה כי לא תשלים עם "הפקרתו של רון" ופתחה בקמפיין ציבורי נגד שחרור מוסטפה דיראני במסגרת עיסקה חילופי שבויים שלא תכלול את רון.
 

הרב הצבאי הראשי: אין לשחרר אסירים תמורת גופות

בתוך כך פירסם השבוע הרב הצבאי הראשי, תת אלוף ישראל וייס, פסק הלכה שקובע כי אין לשחרר שבויים בעסקת חילופים עם החיזבאללה, אם יש חשש שיחזרו לפעילות טרור. על פי דיווח בערוץ הראשון בטלוויזיה , פסק הרב עוד כי אין לשחרר אסירים חיים תמורת גופות של חיילים.

הרב נימק הפסיקה בחשש כי המשחררים יפגעו באזרחים, שדמם אינו סמוק פחות מדמם של השבויים. בפסק ההלכה, המשתרע על פני שני עמודים, נסמך הרב על הלכות של פוסקים ומקובלים חשובים. הרב מכיר בערך פדיון שבויים אך קובע שאין לשחרר שבויים אם קיים, ולו החשש הקל ביותר, כי אלו ישובו לפעילות טרור.

עם זאת, מציין הרב, חילוף כזה אפשרי רק אם התמורה היא דבר מה משמעותי ביותר, למשל הבטחה להפסקת אש של הצד השני. בנושא גופות חיילי צה"ל הנמצאים ככל הנראה בידי החיזבאללה, פוסק הרב כי ניתן להחליפן רק בתמורה לגופות של הצד השני, כפי שהיה מקובל בישראל גם בעבר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by