בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ברק בדרכו לארץ. אופטימיות בעקבות הפסגה הלילה 

ברק בדרכו לארץ. אופטימיות בעקבות הפסגה הלילה

 
 
חדשות  נענע

מקור אמריקני הגדיר את הפגישה בין ברק לקלינטון כ"טובה, מועילה ורצינית". אופטימיות בנוגע לסיכויי האצת המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית. הפלסטינים: אפסו הסיכויים להסכם מסגרת בתוך חודש

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד ברק, נמצא כעת בדרכו חזרה לארץ אחרי פגישתו אתמול בלילה עם נשיא ארצות-הברית, ביל קלינטון. קלינטון וברק דנו אתמול בהתקדמות המשא ומתן עם הפלסטינים לקראת הסכם מסגרת, ובסיכויים לחידוש השיחות בין ישראל לסוריה שהופסקו בתחילת השנה.

הן בממשל האמריקני והן בפמליית ברק הביעו אופטימיות זהירה אחרי הפגישה, בנוגע לסיכויי האצת המשא ומתן בין ישראל לרשות הפלסטינית. מקור מדיני אמריקני בכיר הגדיר את פגישתם כ"טובה, מועילה ורצינית".

עם זאת, גורמים בכירים פלסטינים אומרים בעקבות הפגישה בין ברק לקלינטון, כי אפסו הסיכויים להגיע להסכם מסגרת להסדר הקבע בתוך חודש, לפי לוח הזמנים המקורי. אותו גורם אומר כי לא הושגו עד כה הסכמות בשום סעיף בהסכם המסגרת. ברק, לדברי הפלסטינים, אינו רציני במשא ומתן, ומנסה לתמרן בין הערוץ הפלסטיני לסורי, תוך העדפת המסלול הסורי.

מגלי צה"ל נמסר כי גורמים בלשכת ראש הממשלה אמרו כי במידה ולא ייחתם הסכם מסגרת עם הרשות עד לחודש הבא, תשקול ישראל לתמוך בהכרזה על מדינה פלסטינית עצמאית בספטמבר - ורק לאחר מכן להמשיך במשא ומתן על הנושאים שיישארו במחלוקת.

בפגישה, שנמשכה הרבה מעבר לשתיים שהוקצבו לה, דנו קלינטון וברק גם בקשרי המסחר הביטחוניים בין ישראל לסין, לקראת פגישתו של ברק היום עם נשיא סין, זיאנג זמין. האמריקנים לוחצים על ישראל לא לבצע את עסקת מכירת הנשק, שכולל מטוסי ביון מושבחים, לסינים. ברק יציג לזמין הצעת פשרה, ולפיה ישראל תספק לבייג`ינג מטוס ביון אחד בלבד, ותקפיא את מכירתם של יתר המטוסים לפרק זמן בלתי-ידוע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by