בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
נמשכות השביתות; הממשלה שוקלת להפעיל צווי חירום 
 
 הפגישה ביום שישי לא הניבה תוצאות. נתניהו ופרץ   
 
חדשות נענע

שרי האוצר והתחבורה יפגשו היום עם היועץ המשפטי לממשלה, לגבש צעדים חוקיים למאבק בשובתים; מהיום ינוכו ימי העיצומים משכר השובתים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לנוכח המשך השביתות והעיצומים של עובדי המדינה ועובדי נמלי הים, שוקלים בממשלה להוציא צווי חירום נגד השובתים. לפני החג איימה ההסתדרות להחריף את העיצומים לאחר יום כיפור ולצרף אליהם גם את עובדי המשק בבתי-החולים ואת עובדי הרשויות המקומיות.

למרות איומי הממשלה להאיץ את תהליך ההפרטה של הנמלים, נמשכת שביתת העובדים. השבוע אמור להתחיל לפעול הנמל החלופי במספנות ישראל בחיפה, ובתגובה מאיימים עובדי הנמלים להפסיק את מתן השירות גם לאוניות הנוסעים.

על פי החלטה שקיבלו ביום ראשון ראש הממשלה, אריאל שרון, שר האוצר, בנימין נתניהו, ושר התחבורה, אביגדור ליברמן, במידה ויימשך הקיפאון במשא ומתן עם ההסתדרות ועובדי הנמלים, יופעלו צווי חירום להחזרת כל העובדים השובתים, בנמלי הים ובנמל התעופה בן גוריון, לעבודה תקינה.

מדובר במהלך חסר תקדים ביחסי העבודה בישראל והממשלה עלולה להיתקל בבעיות משפטיות, אם תפעיל צווי חרום נגד העובדים, אשר עשויים מצידם לפנות לבית המשפט ולטעון שהמדינה אינה במצב חירום.

השרים נתניהו וליברמן צפויים לדון היום עם היועץ המשפטי לממשלה, לגבי הצעדים החוקיים והמשפטיים שניתן לנקוט כדי להתגבר על השביתות. במקביל, שוקלת רשות הנמלים לפנות לבית הדין האזורי לעבודה בבקשה להוציא צו מניעה, נגד ועדי העובדים וההסתדרות

בתוך כך יתחילו היום הנהלות משרדי הממשלה לנכות את ימי העיצומים משכר עובדי המדינה, כפי שהודיעו הממונה על השכר באוצר, יובל רכלבסקי, ונציב שירות המדינה. יושב ראש הסתדרות עובדי המדינה, עופר עייני, הודיע כי אם ההנחייה תתממש, השניים יכולים לצפות ל"תביעות כספיות מצדם של אלפי עובדים".
 

לשכת התיאום הכלכלית תדון בתגובה לשביתה בנמלים

 
לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים תדון היום בצעדי תגובה לשביתה בנמלים וצפויה לדון בהצעה, שלפיה ארגוני המעסיקים יבטלו את כל הסכמי העבודה הקיבוציים, עליהם חתמו עם ההסתדרות.

להצעה זו מתנגדים ראשי רוב האירגונים בלשכה.

נשיא התאחדות התעשיינים, עודד טירה, צפוי להציע שההסתדרות, האוצר ומשרד התחבורה יכנסו מיד למשא ומתן בניסיון להגיע להסכמה על השינוי המבני בנמלים. טירה מציע כי הדיון יתמקד בהצעת הממשלה להפוך כל נמל לחברה ממשלתית נפרדת, אך יעסוק גם בהסכמות שהושגו עם ההסתדרות בשנת 2001, לפיהן כל נמל יהיה חברה-בת של רשות הנמלים, ומעמד הרשות לא ייפגע.

בתגובה להצעות אמר דובר ההסתדרות, אבינועם מגן: "אנו מוכנים למו"מ ללא תנאים על בסיס ההסכמות מ-2001, שנוצרו כדי לאפשר תחרות בין הנמלים". לדבריו, "התחרות לא התפתחה בגלל עיכוב בהפיכת הנמלים לחברות בנות וזאת, באשמת הממשלה.

ביום שישי שעבר נפגשו יושב ראש ההסתדרות, עמיר פרץ, ושר האוצר נתניהו לפגישה ראשונה מאז פרצו השביתות והעיצומים במשק. האוצר הודיע בתום הפגישה כי הוא מוכן להקפיא את החקיקה, הכוללת את פתיחת הנמלים בישראל לתחרות עד 25 באוקטובר, בתנאי שוועדי הנמלים יפסיקו את העיצומים.

בתגובה אמר פרץ, כי בכוונת שר האוצר להפוך את ישראל לחברת כוח אדם אחד גדולה והוסיף כי, "אין לנו שום כוונה שביטול הסכמים יהפוך לנורמה".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by