בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בוש: לעיראק היו תוכניות לפתח נשק להשמדה המונית 
 
 בוש. הצלנו את העולם מסדאם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

נשיא ארה"ב: הממשל יטפל בסכנות מצטברות היכן שיימצאו; הצוות האמריקני המחפש אחר נשק להשמדה המונית דיווח כי עדיין לא נמצא נשק כזה בעיראק אך החיפושים עדיין נמשכים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא ארצות הברית, ג'ורג' בוש, מגן היום (שישי) על החלטת ממשלו לצאת למלחמה בעיראק. לדבריו, החיפושים שעורכת ארה"ב אחר נשק להשמדה המונית מבהירים כי שליט עיראק שהודח, סדאם חוסיין, הונה את הקהילה הבינלאומית והיווה "סכנה לביטחון העולם". עם זאת, לדברי בוש, סדאם אינו מהווה עוד כוח, והעולם הוא מקום טוב יותר בלעדיו.

לדבריו, הדו"ח שפורסם אמש אודות הנשק להשמדה המונית במדינה מציין כי לא נמצא נשק כזה אך למרות זאת מוכיח כי היו תוכניות לייצרו. "הממשל הזה יתמודד עם הסכנות המתעצמות, היכן שלא יהיו", אמר בוש. לדבריו הוא אינו מודאג מאחוזי התמיכה הנמוכים בו.

הצוות האמריקני המחפש אחר נשק להשמדה המונית בעיראק, הודיע הלילה כי עד כה לא הצליח למצוא נשק אסור בתחומי המדינה. לדברי איש הסי.אי.איי וראש הצוות, דיוויד קיי, עם זאת, עדיין לא ניתן לומר בוודאות שנשק כזה אינו קיים ולפי שעה החיפושים נמשכים.

"ברשותנו ראיות מוצקות לכך שעיראק ניסתה להגדיל את טווח הטילים הבליסטיים שלה מעל לטווח המותר", מסר בדיווח בדלתיים סגורות בפני הקונגרס. "אולם, כמעט ולא נמצאו ראיות למאמצים עיראקיים לייצר נשק כימי, ואין אף סימן משמעותי לכך שעיראק התכוונה להוציא לפועל תוכנית גרעינית".

קיי ציין כי העיראקים הסתירו מפקחי האו"ם פעילות ענפה שביצעו, וציוד רב שהחזיקו בנובמבר אשתקד. לדבריו, בתוך שישה עד תשעה חודשים יתברר האם יש צורך להמשיך בחיפושים.

יצוין כי המחסור בראיות ממשיות נגד עיראק גרר תגובות קשות בקונגרס, מאחר וחוסר יכולת להוכיח שהמלחמה נגד עיראק היתה מוצדקת מציג את ארה"ב באור שלילי. הנשיא, ג'ורג' בוש, הזהיר לפני המלחמה כי שליט עיראק, סדאם חוסיין, מהווה סכנה למדינות העולם.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by