בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ הורה לשחרר האזרחים הלבנונים העצורים 

בג"ץ הורה לשחרר האזרחים הלבנונים העצורים

 
 
חדשות   נענע

בהרכב של תשעה שופטים נקבע כי צה"ל ישחרר 13 אסירים המוחזקים יותר מעשר שנים במעצר מינהלי ללא משפט; העצורים הלבנוניים הבכירים דיראני ועובייד לא ישוחררו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בג"ץ החליט בהרכב של תשעה שופטים, בראשו של הנשיא אהרון ברק, לקבל את עתירתם של שמונה אזרחים לבנונים המוחזקים בישראל במעצר מינהלי ללא משפט, ולשחררם. בתגובה, הורה צה"ל על שיחרורם של חמישה עצורים נוספים, 13 בסך הכל, בתוך שבוע. העצורים מוחזקים בארץ יותר כ-14 שנה, ונחטפו כקלפי מיקוח במשא ומתן עתידי לשחרור רון ארד.

שני העצורים הלבנונים הבכירים ביותר שנמצאים בארץ, השייח` עב-אל-כרים עובייד והשייח` מוסטפה דיראני, לא נכללים בין 13 העצורים ששוחררו.

מערוץ 2 נמסר כי השניים לא שוחררו משום שהם לא מוחזקים בישראל כקלפי מיקוח, אלא משום שהיה להם קשר ישיר, ואחריות ישירה לחטיפת רון ארד ולאחזקתו. ייתכן ובעתיד, כדי למנוע בג"צ דומה בעניינם, הם יועמדו לדין. פרקליטתם, עו"ד צבי ריש, אמר כי אם ישוחררו שאר העצורים, הרי שיש לשחרר גם את דיראני ועובייד.


מופז: לא נחסוך מאמצים לשחרור רון ארד

הרמטכ"ל, שאול מופז, אמר לגלי צה"ל בתגובה להחלטה: "צה"ל מכבד את ההחלטה ולומד את פרטיה, ונוציא אותה לפועל בהתאם לפסיקת בג"ץ. החזקנו בעצורים כחלק מהמאמץ להביא לשחרור רון ארד, ולא נחסוך מאמצים גם בעתיד כדי להביא לשחרורו. ההחזקה באותם אנשים היתה חלק מאותה מטרה. חשבנו שהיה להם ערך כקלפי מיקוח, ולכן החלטנו לאחר לבטים להחזיק בהם".


ברק: מכבד ההחלטה

עורך דינם של שמונת העצורים שעתרו לבג"ץ, צבי ריש, אמר כי הוא מברך על ההחלטה, אך הוא כועס על כך שהמערכת המשפטית עיכבה את ההליכים עד לערעור. על תגובת העצורים לשחרור אמר: "הם פשוט לא האמינו. הם לא רצו לבוא למשפט. קשה להאשים אותם, הם עצורים כבר 14 שנה, במהלכן עתרנו כמה פעמים לבג"ץ, והושבנו כלעומת שבאנו".

בתיה ארד, אימו של הנווט השבוי רון ארד, אומרת בתגובה כי בג"ץ, והאנשים שפעלו לשחרור העצירים הלבנונים, הפנו עורף לבנה.

ואילו ראש הממשלה, אהוד ברק, אומר בתגובה כי הוא מכבד את החלטת בג``ץ, אף שהוא סבור, כי על ישראל להמשיך ולהחזיק בעצורים עוד תקופה מסויימת. 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by