בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מובארק: לגירוש ערפאת יהיו תוצאות חמורות 
 
 לא רוצה מלחמת אזרחים. אבו עלא וערפאת במוקטעה (רויטרס)   
 
חדשות נענע

ערפאת הכריז היום על מצב חירום עקב חששו מניסיון גירוש; דיווחים: הראיס הורה לעצור בכירים בג'יהאד; אבו-עלא: לא אפעיל כוח נגד ארגוני הטרור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
נשיא מצרים, חוסני מובארק, אמר היום (שני) כי גירוש יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת יהיה ``פעולת טרור`` הזהיר את ישראל מפני ``התוצאות החמורות`` של הגירוש. נראה כי בכך הגיב מובארק לקולות הגוברים בישראל לגירוש ערפאת או חיסולו בעקבות הפיגוע הקשה בחיפה.

אמש הכריז ערפאת על מצב חירום בשטחים - הכרזה יוצאת דופן, הנובעת ככל הנראה מלחץ הולך וגובר לקראת פעולה ישראלית המכווונת ישירות נגדו. העיתון הלבנוני 'אל-מוסתקבל' מדווח כי כתוצאה מן הלחץ אף הורה הראיס לעצור פעילים בכירים בג`יהאד האיסלמי, בהם עבדאללה שאמי ומוחמד אל הינדי.

במקביל אמר היום ראש הממשלה הפלסטיני, אבו עלא, כי בשום מקרה לא ישתמש בכוח נגד ארגונים פלסטינים. "מלחמת אזרחים היא לא האינטרס שלנו, ולא האינטרס של תהליך השלום" אמר אבו-עלא בראיון לסוכנויות הידיעות.

אבו עלא הוסיף כי הוא מקווה לפתוח עם הארגונים במשא ומתן על הפסקת אש עם ישראל, וכי הוא מעונין להיפגש בהקדם עם ראש הממשלה, אריאל שרון, כדי לדון בהשגת הפסקת אש "שלא תיהיה זמנית", כדבריו.

ערפאת מיהר לאשר את הרכב ממשלתו החדשה של אבו-עלא. מדובר למעשה במעין קבינט מצומצם שיפעל בזמן קצוב וימנה רק שמונה שרים, וביניהם גם נאסר יוסף כשר הפנים - שלא ברור עדיין מידת חופש הפעולה שייתן לו ע"י ערפאת בענייני ביטחון.

בכל מקרה, ערפאת יכול בינתיים לישון בשקט בצילם של מאות "מגינים חיים" שזרמו ביומיים האחרונים למוקטעה, וביניהם גם קבוצה של כשלושים פעילי "גוש-שלום".

גם בישראל לא ממהרים לממש את איום הגירוש ולפי שעה לא ידוע על כינוס צפוי של הקבינט עם מוצאי יום-כיפור. עם זאת, גורם מדיני צוטט אמש בסוכנות הידיעות 'רויטרס' כמי שסבור שערפאת דווקא צריך להיות מודאג מאוד: "שעון הגירוש החל לתקתק, והרבה תלוי במה שהפלסטינים יעשו ויאמרו ב-48 השעות הקרובות", אמר הגורם.

יש לציין כי במערכת הביטחון חלוקות הדעות באשר לאפקטיביות מבחינת ישראל של גירוש ערפאת בעיתוי הנוכחי; וכי גם בוושינגטון הזהירו את ישראל מן ההשלכות של מהלך מסוג זה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by