בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
"מעולם לא ידענו מכה בסדר גודל שכזה" 
 
 הרוגי הפיגוע מפונים ממסעדת מקסים (רויטרס)   
 
חדשות נענע

קיבוץ יגור בהלם: הסבתא, הבן, האשה ושני ילדיהם נהרגו; משפחה נוספת שנמחקה: מנהל ביה"ס לקציני ים, רעייתו, בנם ונכדיהם; גם 4 אזרחים ערבים, בהם המאבטח, נהרגו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בקיבוץ יגור לא זוכרים טרגדיה כל כך נוראה כמו זו שפקדה את משפחת זר-אביב: חמישה מבני המשפחה, כולם חברי הקיבוץ, נרצחו בפיגוע שאירע אתמול בצהריים (שבת) במסעדת "מקסים" בחיפה.

הסבתא ברוריה (59), בנה בצלאל (צליק, 30), רעייתו קרן (29) ושני ילדיהם לירן (4) ונויה (שנה) בילו יחד בארוחת צהריים משפחתית. זמן קצר קודם לכן עוד הספיקו לשוחח עם בני משפחתם שנותרו בקיבוץ. מייד לאחר הפיצוץ הבינו בני המשפחה שייתכן ויקיריהם כבר אינם בין החיים.

שכנים בקיבוץ סיפרו כי קרוביהם ניסו להשיג אותם בטלפון, ומשלא ענו נסעו למסעדה. "במגרש החניה של המסעדה חנתה המכונית שלהם, ואמבולנסים כבר פינו את הפצועים מן השטח", סיפר חבר הקיבוץ, הילל לויתן, בראיון ל-Ynet, "הם התחילו לחפש אותם בין בתי החולים, וכשלא מצאו, הבינו שהנורא מכל קרה".

"למרות שידענו מכות בעבר, לא ידענו מעולם מכה בסדר גודל שכזה של משפחה שלמה שנמחקת", אמרו בקיבוץ. "אנחנו עוד לא משערים את גודל המכה".
 

30 שנה אחרי יום הכיפורים: אסון נוסף במשפחת אלמוג

שלושים שנה אחרי מלחמת יום הכיפורים שם איבדה את אחד מבניה, אסון כבד נוסף פוקד את משפחת אלמוג. אמש הגיעו בני המשפחה - סא"ל (מיל') זאב אלמוג (71) לשעבר מנהל בית הספר לקציני ים בעכו, רעייתו רותי (70) בניהם ונכדיהם לסעוד במסעדה. הפיצוץ הנורא קיפח את חייהם של זאב, רותי, הבן משה (43) ושני נכדיהם: תומר (9) ואסף שטייר (11). הבת גלית, הכלה אורלי ושניים מהנכדים נפצעו.

זאב, מראשוני חיל הים, היה חבר במשלחת שהביאה את הצוללות הראשונות לישראל ופיקד על הצוללת "לוויתן". גם הבן משה עשה את שירותו הצבאי בחיל הים. אחיינו של זאב אלמוג הוא אלוף פיקוד הדרום, דורון אלמוג, שאיבד את אחיו במלחמת יום הכיפורים.

במקביל לידיעה הקשה על משפחת אלמוג, התברר כי גם ניר רגב (25), בנו של המנהל הנוכחי, סא"ל (מיל') אלי רגב, הוא בין ההרוגים. ניר, סטודנט לתואר ראשון במדעי המדינה וסטטיסטיקה באוניברסיטת חיפה, עמד לסיים את לימודיו בשבועות הקרובים. בשעת הפיגוע צפתה אמו, אורה, מחלון ביתם בזירת האירוע והבחינה ברכבו של בנה בכניסה למסעדה. היא ניסתה להשיג את בנה בטלפון הנייד, אך בלא הצלחה. ידידה של ניר סיפרה לה כי שוחחה עמו דקות ספורות לפני הפיצוץ, והוא אכן ישב במסעדה.

עידן הר-אבן, חברו של ניר, סיפר: "רק לפני שבוע וחצי היינו יחד בסיני. זו היתה חופשה מדהימה... מהרגע ששמענו על ניר, אנחנו פשוט לא מסוגלים לתפוס את זה".
 

המפיקים ניסו לאתר את כתב הטלוויזיה שנהרג בפיגוע

אתמול בצהריים היה הרגע שבו נקטעו כל תכניותיהם של מארק ביאנו (29) ואשתו נעמי (25). מארק שימש ככתב המוניציפאלי של המגזין "חדשות היום" בכבלים, באזור חיפה והצפון, והיה סטודנט למשפטים באוניברסיטת חיפה.

לפני כשנתיים התחתן עם נעמי, אשת מחשבים והדרכה. חבריו במערכת "חדשות היום", שם הגיש ביום חמישי בפעם האחרונה מבזק חדשות, סיפרו כי היה "משקיען ובעל מסור". דקות ספורות לאחר הפיגוע ניסו מפיקי המהדורה לאתר אותו, אך משלא הצליחו הבינו שמשהו קרה. מארק ביאנו הותיר זוג הורים ואחות.
 
 

התופת היכתה במעוז הדו-קיום; 4 אזרחים ערבים נרצחו

בפיגוע נרצחו ארבעה אזרחים ערבים: אוסאמה נג'אר (27) ומטארנס כרכבי (31), שניהם משכונת ואדי ניסנאס בחיפה, חנא נעים פרנסיס (40) ושארבל מטאר (23), תושבי הכפר הנוצרי פסוטה שבגליל.

מטאנס כרכבי (31), היה המאבטח של מסעדת "מקסים". "אני יודע שאחי שימש היום מגן אנושי. הוא הציל חיים של אחרים. לא משנה אם זה יהודי, מוסלמי או נוצרי, כולנו אחים", סיפר אחיו הבכור, עפיף. כרכבי, הניח אחריו אישה, הורים וארבעה אחים.

אוסאמה נג'אר (29), עבד בשנים האחרונות במטבח מסעדת "מקסים". "אף אחד לא האמין שהפיגועים יגיעו אלינו. אנחנו בהלם. המחבלים פוגעים בנו ללא הבדל - מוסלמים, יהודים או נוצרים", סיפר אחיו יוסף. נג'אר, הניח אחריו אשה, בת, הורים ואחים.

גם שארבל מטאר (23), תושב הכפר הנוצרי שבגליל, פסוטה, נהרג בפיגוע. בשלוש השנים האחרונות איבד שארבל את שני הוריו, והתגורר בכפר עם שלוש אחיותיו. כדי לסייע בפרנסת משפחתו עבד ב"מקסים". השבוע היה אמור להמריא לארצות-הברית, כדי להיות שושבין בחתונת בן-דודו.

חנא נעים פרנסיס (40), חברו של שארבל לכפר, שימש במשך 12 השנים האחרונות כמלצר הראשי במסעדה. לפני כארבעה חודשים התארס. חבריו סיפרו כי היה עובד מסור, ומעולם לא החמיץ יום עבודה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by