בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
ישראל: נפעל נגד מחבלים בכל מקום, גם בסוריה ובלבנון 
 
 הנשקיה במחנה שהותקף. מתוך תצלומי וידאו שפרסם ח``א (רויטרס)   
 
חדשות נענע

מטוסי חיל אוויר תקפו מחנה אימונים של הג'יהאד האיסאלמי ושל החמאס בסוריה; זאת, בעקבותפיגוע התופת בחיפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מטוסי חיל האוויר תקפו אמש (שב) מחנה אימונים של הג'יהאד האיסאלמי ושל החמאס בסוריה, בעקבות פיגוע ההתאבדות בחיפה, בו נהרגו 19 בני אדם. את הפיגוע ביצעה מחבלת מטעם הג'יהאד האיסלאמי. מדובר במחנה האימונים עין צאחב, שנמצא כחמישה עשר קילומטר צפונית לדמשק. מדובר צה"ל נמסר כי המחנה משמש לאימון מחבלים, כולל אימוני חבלה, ארטילריה וגרילה.

שני בני אדם נפצעו בתקיפה, כך מסר דובר המפקדה הכללית של תנועת החזית העממית בלבנון. הדובר, אבו רושדי, אמר כי המחנה שהותקף הוא מחנה ישן של התנועה שפונה כבר לפני חצי שנה. לדבריו, הפצועים הם שומרי המחנה ולאתר לא נגרם נזק משמעותי. פרשנים בסוריה אמרו לכלי התקשורת הערביים כי במקום שהופצץ הלילה על ידי ישראל, אין שום מחנה אימונים של הג'יהאד האיסלאמי. לדבריהם, מדובר בריכוז של פליטים.

גורמים בסוריה אמרו כי מדובר במפנה מסוכן במדיניות הישראלית כלפי שכנותיה, ב"משחק באש" ובהפרת הסכם הפסקת-אש שנחתם לאחר מלחמת יום כיפור. עם זאת, הפרשנים אינם צופים הסלמה נוספת בפעילות הצבאית הישראלית ולדברי חבר הפרלמנט הסורי, גו'רג' ג'אבור, לא תהיה תגובה צבאית לתקיפה ודמשק תגיב "בצורה הגיונית".

גורמים מדיניים בישראל הבהירו, כי תקיפת חיל האוויר בסוריה היא חלק ממדיניות הממשלה להרחיב את הזירה נגד המחבלים ולתקוף אותם גם בסוריה ולבנון. "כל מטרה של הג'יהאד היא מטרה לגיטימית, בכלל זה מתקני פיקוד ומתקני אימונים", אמרו הגורמים והוסיפו כי על הכוונת גם מנהיגים, פעילים ומבצעים של הג'יהאד והחמאס. עוד נאמר כי המחנה הותקף כי מחבלים רבים שביצעו פיגועים בישראל יצאו ממנו. לדברי גורמים ביטחוניים, חלק משוכני המחנה חוזרים לשטחי הרשות הפלסטינית ומסייעים להקים שם את תשתית הטרור.

בהודעה הרשמית שפירסם דובר צה"ל הבוקר נאמר, כי "הג'יהאד האיסלאמי, כמו ארגוני טרור אחרים, נהנה מתמיכת ומסיוע המדינות ביזור - ובייחוד מאיראן ומסוריה". עוד נאמר כי "סוריה היא מדינה התומכת בטרור ומנסה לפגוע בכל ניסיון להגיע לשקט וליציבות באזור".

ההחלטה על פעילות בעומק סוריה התקבלה, ככל הנראה, בישיבה מצומצמת של הקבינט המדיני-ביטחוני, לאחר הפיגוע באוטובוס קו 2 בירושלים. אז שלחה ישראל מטוסים אשר השמיעו בומים על קוליים סמוך לארמונו של אסד, באזהרה חריפה כלפי סוריה, להפסקת תמיכתה בטרור. ההחלטה על התקיפה הנוכחית התקבלה בתום התייעצויות טלפוניות שקיים ראש הממשלה, אריאל שרון.
 

גינוי בינלאומי

מנהיגים וגורמים בכירים ברחבי העולם הזדרזו לגנות את פעולת צה"ל בסוריה; נשיא מצרים, חוסני מובארק, וקאנצלר גרמניה, גרהארד שרדר, המבקר בקהיר יצאו שניהם בהודעות גינוי, במסיבת עיתונאים משותפת שקיימו. הקאנצלר שרדר אמר כי פעולת ישראל "אינה מקובלת" והוסיף, "המאמצים נהיים יותר מסובכים כשריבונות של מדינה מופרת. לכן הפעולה הישראלית אינה מקובלת". מובארק ציין: "אנו מגנים את התוקפנות כלפי האומה-האחות שלנו, בשם הטענה שפועלים בשטחה ארגוני טרור".

רוסיה קוראת לישראל ולפלסטינים לנקוט צעדים להפסיק מעגל האלימות. "על הפלסטינים לנקוט צעדים להפסיק הפיגועים ולפרק את תשתיות הטרור. ישראל נדרשת להמנע מהרג אזרחים פלסטינים ומפגיעה במוסדות השלטון ובתשתיות הרשות", נאמר בהודעה הרוסית.

השר הפלסטיני, רסאן חטיב, הזהיר כי התקפת חיל האוויר רק תגביר את מעגל האלימות. "על ישראל לאותת כי בדעתה להפסיק את ההתנקשויות, אך היא אינה עושה זאת וכל יום נהרג פלסטיני", אמר. ירדן הצטרפה לגינויים באומרה כי, "התוקפנות נגד מדינה ערבית עלולה להוביל להסלמה באזור ולדחוף את האזור כולו למעגל אלימות מתמשכת".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by